12.8 C
Скопје
22:16 - 23 април, 2024

(Фото) Сузана Турунџиева блесна на својот 55 роденден: Љубовта е единственото нешто кое се множи кога се дели

Сузана Турунџиева на 9 мај наполни 55 години, а роденденската забава ја прослави заедно со ќерките Лора и Матеа, и неколку пријателки.

Прославата била во галерија, а темата на вечерта – Фрида Кало. Пријателките на Сузана ѝ подариле неколку подароци со Фрида Кало и торта со ликот на Фрида.

За оваа прилика, водителката и пејачка одбра бел фустан во комбинација со црвен горен дел.

фејсбук

фејсбук

Турунџиева објави и фотографија од домашната роденденска прослава, повторно во друштво на нејзините ќерки, зетот Филип и внукот Јаков.

„Љубовта е единственото нешто кое се множи кога се дели. Неизмерно сум благодарна за сите прекрасни луѓе кои го прават убав мојот живот и не ми дозволуваат да ги бројам годините, туку на моите години им (до)даваат живот, смисла, убавина“, напиша Турунџиева на Фејсбук.

 

 

 

Слични објави

(Фото) Јелена Ѓоковиќ мами воздишки во Мадрид: Ќе ве заболи глава кога ќе дознаете колку чини накитот кој го носи!

Еспресо

„Не знам како ќе заврши ова“: Марија Шерифовиќ ја откри причината зошто ја нема во „Ѕвездите на Гранд“

Еспресо

(Видео) „Дува силен ветар, ама…“: Се огласи Никола Роквиќ од патот кон Грција

Еспресо

(Фото) Први фотографии на Раста од болница: Раперот задржан поради големи болки

еспресо

(Фото) Пријател објави приватна фотографија на Дарко Лазиќ и Катарина: Вака не сме ги виделе

Еспресо

Раста итно примен во болница

Еспресо
Се вчитува....