11.8 C
Скопје
23:23 - 29 февруари, 2024

(Фото) Сите се сеќаваме на Шехерезада, но денес нема да ја препознаете: Се омажи со женкар, ја скрати косата и драстично ослабна!

Познатата Шехерезада денес е речиси непрепознатлива. Имено, таа ја скрати својата долга црна коса и ја обои во руса. Наместо убавите женствени облини сега е речиси преполовена. Но иако изгледа потполно поинаку, се уште е многу убава.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)

Турската глумица Бергузар Корел стекна голема популарност со улогата на Шехерезада во хит серијата „Илјада и една ноќ“. И сите ја паметат по долгата црна коса и беспрекорната природна убавина.

принтскрин

По серијата таа започна врска со партнерот од серијата, Орун, односно Халит Ергенч со кого е веќе 13 години во брак.

Интересно е што Бергузар и Халит тогаш поради љубов решиле да ги напуштат бившите партнери, а денес имаат три деца.

Нивниот брак со години е предмет на коментари поради наводните неверства на Халит. Во Турција важи за голем женкар, но тие гласини секој пат ги демантираа и се уште се во брак.

Денес Бургузар е сосема поинаква – има руса кратка коса и видно е ослабната.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)

 

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....