17.8 C
Скопје
00:37 - 26 мај, 2024

(Фото) Поранешната девојка на Кара Делевињ се мажи за нафтен магнат: Убавата актерка никогаш посреќна

Ѕвездата на Pretty Little Liars, Ешли Бенсон се вери со момчето Брендон Дејвис.

Поранешната девојка на Кара Делевињ, актерката Ешли Бенсон, се вери за милјардер наследник на бизнис со нафта, Брендон Дејвис. Глумицата веќе се пофали со прстен со огромен дијамант, пишува Дејли Мејл.

33-годишната актерка, која беше во врска со раперот G-Eazy и моделот Кара Делевињ, ја сподели веста покажувајќи го својот дијамантски веренички прстен на Инстаграм.

Според нејзината објава, Брендон ја запросил Ешли за време на романтична вечера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ashley Benson (@ashleybenson)

Таа го нарече саканиот „љубовта на мојот живот“. Двојката почна да се забавува во јануари оваа година, но тие се познаваат со години и постојано заедно посетувале различни забави. Имаат и многу заеднички пријатели, меѓу кои и Кара Делевињ, супермоделката со која Ешли беше во врска.

Слични објави

Јелена Карлеуша „за коси“ ја фати Северина: „Не ме интересира ништо поврзано со Душко“

еспресо

Се огласи отуѓениот сопруг на Јелена Карлеуша: Еве зошто Душко ѝ се јавил на Северина

еспресо

Соседите откриваат какво е семејството на Јована Јеремиќ: „Малку се чудни…“

еспресо

Сè што се знае за ракот на Кејт Мидлтон: Нема да се врати до крајот на годината

еспресо

(Фото) Торта во облик на срце и розово мече: Анастасија Ражнатовиќ слави роденден во Шпанија

Еспресо

Синот на Драгана Мирковиќ размислува за селење во Белград: „Тука веќе никој не верува во Бога“

еспресо
Се вчитува....