-0.2 C
Скопје
03:42 - 30 март, 2023

(Фото) Каква убавица! Ќерката на Селма Хајек во фустан од мајка си постар од неа

Познатата актерка Салма Хајек се прошета на црвениот тепих на доделувањето на Оскарите со својата ќерка Валентина Пино, а двете носеа црвени фустани.

Стилистката Ребека Корбин-Мареј на Инстаграм откри дека 15-годишната девојка носела фустан без прерамки од креаторот Ајсак Мизрахи и дека тоа всушност е фустанот на Салма.

Всушност, црвениот фустан е цела деценија постар од Валентина, а Хајек го носеше во 1997 година, односно 11 години пред да се роди нејзината ќерка, пренесуваат американските медиуми.

Актерката тогаш присуствуваше на моден хуманитарен настан. Валентина, која Хајек ја има со нејзиниот сопруг, милијардер Франсоа-Анри Пино, го повтори изгледот на нејзината мајка во 2023 година.

Што се однесува до Хајек, таа блесна на Оскарите во црвен фустан на Гучи со светки и реси. Тие двете присуствуваа на забава организирана од магазинот Vanity Fair по церемонијата на доделување на Оскарите.

 

Слични објави

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....