8.8 C
Скопје
19:46 - 20 февруари, 2024

(Фото) Јелена Карлеуша бесна на одредени јавни личности: „Тоа се бедни јадници и лицемери, кога ќе ги згазнам…“

Јелена Карлеуша се налути на одредени јавни личности кои ги лајкуваа нејзините фотографии со и без шминка на профил на Инстаграм, кои беа објавени со цел да ја исмејуваат и омаловажуваат, а кои со денови кружат на социјалните мрежи.

Така, еден корисник на „Икс“ заедно со фотографиите на Јелена „гласно“ се запраша:

„А сега да прашам, како тоа јавните личности се борат против сајбер насилство додека лајкуваат (воглавно жени) омаложувајќи други жени? Меѓу нив и борци за женски права, некои Тикток поранешни проститутки, рапери и победник на Ѕвезде Гранда кого Карлеуша го поддржуваше?’ – напиша шокираниот корисник.

Како што може да се види на објавата (на фотографијата), дел од тие јавни личности се Алекса Перовиќ, Александар Радојичиќ, Виктор Савиќ, Слобода Миќаловиќ, Матеа Милосављевиќ, Оља Црногорац, Стефан Цвијовиќ Цвија и Катарина Сотировиќ.

Објава на Јелена Карлеуша

Откако фотографиите дојдоа до пејачката, ЈК во свој стил „удри’ по овие јавни личности:

„Не се тоа никакви јавни личности, туку бедници и лицемерни го*на, на кои ќе им дадам шанса в лице да ми кажат каков проблем имаат, кога ќе ги згазам. Под услов да ги препознаам“, истакна ЈК.

Слични објави

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо

(Видео) Јелена Розга проговори за љубовта: Сега сум најсреќна

Еспресо
Се вчитува....