20.8 C
Скопје
20:43 - 14 јуни, 2024

(Фото) Џулија Робертс во екстравагантен фустан со принт фотографии од Џорџ Клуни: Пораката е испратена

Пред неколку недели Џулија Робертс се појави на светската премиера на Ticket to Paradise во долг фустан на Александар Меквин со посебно значење. На него беа извезени важни датуми и испринтани симболи значајни за за актерката, која сакаше да го направи фустанот славенички и личен. Избор на стил со значење што, овојпат, Оскаровката го направи уште поекстравагантен, оддавајќи му почит на никој друг туку на колегата од нејзиниот последен филм и долгогодишен пријател: Џорџ Клуни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Moschino (@moschino)

За време на 45-тото издание на вечерта Kennedy Center Honors, Џулија Робертс носеше долг свилен фустан од тафт, во комбинација со црн блејзер, кој буквално беше обложен со фотографски портрети на Џорџ Клуни врамени со златни и рококо рамки.

Неверојатниот фустан по нарачка е потпишан од Москино, а меѓу различните принт кадри има и фотографија на двајцата актери заедно, која веројатно датира од последната деценија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Moschino (@moschino)

Слични објави

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо

Јована Јеремиќ откри интимни детали од врската со Драган: Го бакнувам секој дел од неговото тело и тој моето

Еспресо
Се вчитува....