11.3 C
Скопје
21:43 - 29 февруари, 2024

(Фото) Аплауз од Нацоски за Трпчески: „Симон на нозе го крена Милано“

По настапите во САД, Симон Трпчески продолжи да ги полни европските сали.

Неодамнешниот настап на македонскиот пијанист Симон Трпчески во Милано предзивика восхит кај италијанската публика, а на социјалната мрежа Фејсбук се огласи и неговот музички колега, оперскиот пејач Благој Нацоски.

„Што да ви кажам, Симон го дигна на нозе Милано вечерва со неговиот концерт“, напиша Нацоски постирајќи заедничка фотографија со Симон.

Фотографија за брзо време стана вирална и собра 2 илјади „лајкови“.

Инаку, можеби малкумина знаат, но Благој и Симон негуваат долгогодишно пријатество уште од школските денови.

 

Слични објави

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо

Среќници на месец март: Три хороскопски знаци ќе летаат на крилјата на среќата 

еспресо
Се вчитува....