10.8 C
Скопје
20:07 - 20 април, 2024

(Фото) Аница Лазиќ покажа веренички прстен, дали Лазар веќе ја запроси? „Нема пат од тело до тело, душите патуваат една кон друга“

За љубовта на познатиот актер Лазар Ристовски (71) и неговата емотивна партнерка и колешка Аница Лазиќ, 39 години помлада, не престанува да се зборува низ регионот, додека таа е пак, се поактивна на социјалните мрежи, па често е во фокусот на интерес на јавноста.

Аница сега предизвика гласини дека е верена со Лазар, зашто скапоцен прстен блеска на нејзината рака и тоа токму на прстот кој симболизира веридба, до малиот прст.

инстаграм

Прстенот не го коментираше, но коментари по нејината објава почнаа да се нижат.

– Честитки за храброста да го следите твоето срце! Не може да биде погрешно, ако вашите намери се чесни! – пишува, меѓу другото, во една порака, додека Аница возврати со емотикон срце.

– Драга Анице, имам неопислива потреба да ти ја испратам најголемата прегратка затоа што си своја, храбра и горда! Сведок сум на големи, кармички љубови кои ги надминале сите можни физички пречки и единствената вистина на универзумот е дека љубовта е сè. „Нема пат од тело до тело, душите патуваат една кон друга“ – стои во друга порака, со цитат од песна на Дино Мерлин, а Лазиќ ѝ испратила срценца на оваа корисничка на Инстаграм.

 

Слични објави

Единаесет милиони прегледи за 11 часа: Тејлор Свифт на најубав начин му оддаде почит на легендарниот филм, овој детаљ ги воодушеви сите

еспресо

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо
Се вчитува....