25.8 C
Скопје
13:07 - 14 април, 2024

(Фото) Адријана Лима се врати да го освои светот со женствени облини: Новата фотосесија остава без здив

Бразилскиот супермодел, поранешен ангел на Викторија Сикрет Адријана Лима стана хероина на рекламната кампања на Марк Џејкобс за сезоната есен 2023. Фотографии од кампањата се појавија на веб-страницата на брендот и на социјалните мрежи.

41-годишната Адријана Лима ѝ позираше на фотографката Лариса Хофман, лежејќи во базен. Супермоделот носеше тесен фустан со макро дезен со монограм.

instagram

Пред девет месеци, во август 2022 година, Адријана Лима и нејзиното момче, продуцентот Андре Лемерс, го добија синот Сајан.

Супермоделот има и две ќерки со поранешниот сопруг, српскиот кошаркар Марко Јариќ: 13-годишната Валентина и 10-годишната Сиена. Двојката беше во брак од 2009 до 2016 година.

На почетокот на овој месец, Адријана Лима присуствуваше на 76. Кански филмски фестивал. Супермоделот на премиерата на акциониот филм Индијана Џонс и тркалото на судбината носеше црн фустан со жолта нагласена лента на Тамара Ралф Кутур. На проекцијата на трилерот „Killers of the Flower Moon“ таа се појави во макси фустан со светки на Naeem Khan.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima)

Слични објави

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо
Се вчитува....