19.8 C
Скопје
21:28 - 14 јуни, 2024

Бен Афлек се сретна со својата поранешна сопруга: Џенифер Лопез во емотивна и професионална криза

Среде гласините за распадот на бракот на Бен Афлек и Џенифер Лопез, фановите сега се прашуваат што ќе се случи ако актерот се врати кај поранешната сопруга, Џенифер Гарнер, наместо кај Џеј Ло.

Кога Бен Афлек и Џенифер Лопез повторно ја разгореа својата романса во 2021 година, по повеќе од 15 години, фановите не престанаа да реагираат позитивно на социјалните мрежи.

И додека веќе се шират гласини за разводот на Афлек и Лопез, актерот во својот изнајмен дом во Лос Анџелес го посетила неговата поранешна сопруга и мајка на неговите три деца Џенифер Гарнер, со која останува во пријателски односи.

Парот се раздели во 2018 година по 10 години брак, но остана близок, најмногу поради децата- ќерката Виолет (18), и синовите Фин (15) и Семјуел (12).

И покрај подемите и падовите во нивниот брак и евентуалниот развод кој можеби е на повидок, Џенифер го опиша Бен како љубов на нејзиниот живот,пишува ShowBuzz.

Во меѓувреме, Лопез не минува само низ емотивна криза, туку и низ професионална. Завчера таа најави дека ја откажува долгоочекуванита турнејаниз САД, а нејзиниот најнов филм во кој глуми, кој се прикажува на Нетфликс, добива ужасни критики. Филмот моментно има оценка 5,6, на основа на 19 000 рецензии.

„Џенифер цвили, плаче и вриска премногу“ во филмот, „Добри визуелни ефекти и приказната има многу потенцијал. Но, за жал, лошата главна актерка како оваа (Џенифер) може да уништи филм“, „Ако се прашувате како Џенифер Лопез успеа да добие главна улога која е целосно погрешна, добро… таа го продуцираше филмот. Истото беше и со нејзините претходни филмови“….гласат некои од коментарите.

(Фото) Елеганција и гламур: Македонскиот дизајнер Златко Јовановски ја облече сопственичката на „Сваровски“

Слични објави

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо
Се вчитува....