24.8 C
Скопје
19:49 - 28 септември, 2023

Актерот Жарко Лаушевиќ со влошена здравствена состојба не сакал да го напушти снимањето на популарната серија

Актерот Жарко Лаушевиќ итно е хоспитализиран. Тој беше примен пред неколку дена во КБЦ „Бежанијска коса“.

Влошената здравствена состојба на актерот од пред неколку месеци кулминираше во последните неколку дена, па тој итно е хоспитализиран, а во моментов е на дополнителни прегледи.

Извор близок до актерот изјавил дека без оглед на ситуацијата, Лаушевиќ не сакал да го пропушти продолжението на снимањето на серијата „Калкански кругови“ во текот на летото на која работел во Аранѓеловац.

Во текот на викендот итно му биле извршени тестови на крвта , а соодветно ќе биде утврден понатамошниот тек на лекување.

Поради својата приватност тој се наоѓа во засебна соба во болницата „Бежанијска коса“.

Слични објави

Замина легендата на британскиот филм, Мајкл Гамбон ќе го памтиме по улогата на мудрецот во „Хари Потер“

еспресо

„Свадбена забава на прасето Пепа“: Кети Пери се приклучува на актерскиот тим на популарната анимирана серија

Еспресо

Во што треба да вложи труд секој хороскопски знак во текот на октомври?

Еспресо

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Дислексија кај деца – како да им се помогне?

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо
Се вчитува....