17.8 C
Скопје
21:53 - 15 април, 2024

Адел се омажила во тајност: Признанието стигна во емисија во живо

Пејачката призна дека е во брак со нејзиното момче Рич Пол на шоуто на Алан Кар.

35-годишната британска пејачка Адел призна дека се омажила за своето 41-годишно момче, спортскиот агент Рич Пол.

Таа се раздели од својот прв сопруг Симон Конецки во 2018 година, а нивниот развод беше финализиран во 2021 година.

Инаку, од минатата година се шпекулира дека Адел веќе е мажена за Пол, а таа често го нарекуваше Пол „својот сопруг“.

Сега пак, јавно ја потврди оваа информација, иако тоа се случи на комичен начин во емисијата во живо на нејзиниот најдобар пријател Алан Кар, која се снима со бројна публика во Лос Анџелес.

Слични објави

Полни срца: Три хороскопски знаци ќе имаат среќа во љубовта до крајот на април

jasmina.kantardzieva

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо
Се вчитува....