10.8 C
Скопје
20:24 - 28 февруари, 2024

(Видео) Бившиот на српската пејачка ѝ испрати цвеќе на сцена, таа му го фрли и му порача: „Дувај го“

Поранешното момче на српската поп-фолк пејачка Едита Арадиновиќ ѝ испрати цвеќе за време на нејзин настап.

Нејзината реакција стана вирален хит.

„Еј дечки, еве добив цвеќе од моето поранешно момче со кое бев пет години. Ако некој може да сними видео, би било прекрасно. Само сакам да му кажам дека ‘ме боли к*р’ и дека никогаш нема да се смирам со него! Дувај го“, извика таа и го фрли букетот.

После тоа продолжила да пее како ништо да не се случило.

@izvestac Ko zna šta je uradio 🤣🤣🤣 DUVAJ GA 🤣 Kraljica! #edita #editabudva #novagodina #2024 #bolimekita @Edita ♬ original sound – IVEŠTAČ


„Каква легенда“, „Легендарно“, ѝ коментираат обожавателите.

Инаку, Арадиновиќ е една од првите српски пејачки која успешно почна да ги комбинира поп-фолкот, а најголемиот самостоен успех го доживеа со песната „Магнум“.

Слични објави

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо
Се вчитува....