Почина Натали Делон: Актерката ја загуби битката со туморот

Познатата француска актерка Натали Делон почина денес , во Париз, по долгогодишната и тешка борба со канцерот. Таа почина на 79-годишна возраст.

Нејзиниот син Ентони Делон ја објави оваа тажна вест која ја пренесоа сите светски медиуми.

„Мојата мајка почина утрово во 11 часот во Париз, опкружена со семејството и пријателите“, изјави нејзиниот син Ентони Делон, пренесува „АФП“.        

Натали е родена како Френсис Кановас во шпанско семејство. Таа е прогласувана за најубава актерка во светот во неколку наврати. Освен богата филмска кариера и режијата на филмови, таа објави и мемоари.

Постои приказна дека актерот Ален Делон бил маѓепсан од нејзината убавина и дека поради неа ја оставил Рои Шнајдер. Тие се запознале кога таа имала 21 година. Се венчале во 1964-та година, а се развеле во 1969-та година. По разводот тие останале во добри односи, а дури и празниците ги поминувале заедно.        

Познатиот актер Ален Делон минатата година доживеа мозочен удар.

Покрај Ален, Натали ја доведуваа во врска и со Ричард Бартон и Еди Фишер. Наводно била љубовница и на шестокото момче Стеван Марковиќ, кој бил исклучително љубоморен поради нејзините многубројни врски.

Слични објави

ВИДЕО: Токан од „Амадеус“ како да знаеше каква судбина го чека: Погледнете која песна ја пеел пред неколку недели!

Васко Спасоски

Кристијанo Роналдо ја плаќа својата девојка Џорџина! Откриено е и колку ѝ е платата!

Васко Спасоски

Синот на еден холивудски пар не го соблекува фустанот и „пука“ од самодоверба! (ФОТО)

Васко Спасоски

Новиот спот на МАЈЛИ САЈРУС пренесува голема ПОЛИТИЧКА ПОРАКА (ВИДЕО)

Igor

ИЗБЕРЕТЕ ЈА ВИСТИНСКАТА БОЈА: Истакнете ги очите со соодветната сенка за вас

Igor

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО СУПЕР ЗГОДНИОТ ПЕЈАЧ, син на пратеничка во македонското Собрание (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

9 − 6 =

Слични објави

Перфектно деловно издание на кралицата Летиција: Стајлинг и удобни чевли за кои ќе се зборува (ФОТО)

Igor

Некогаш ЦЕНТАР НА СКАНДАЛ, а сега МОНИКА ЛЕВИНСКИ дели совети за кариера

Igor

СТРАШНАТА БОЛЕСТ ѝ се вратила: Славната глумица ги одбројува деновите

Igor

Сузана Гавазова во претесен фустан со деколте од кое „кипат“ бујните гради (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ФОТО | Незамислив луксуз: Кајли Џенер го покажа својот приватен авион

Милена Ризовска

Колку би платиле да ја видите гола? Адријана Лима се соблече за Амазонија

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian