38.8 C
Скопје
16:41 - 19 јули, 2024

(Фото) Нова титула за Македонија на изборот за Мис на Евроазија во Москва

Македонката Катарина Јовановска (26) од Тетово ја освои титулата Трета придружничка на годинашното издание на Мис на Евроазија, кое се одржа во Москва, Русија.

Јовановска го постигна овој успех во конкуренција на 30 девојки од исто толку држави од Европа и Азија.

Победничка е претставничката на Узбекистан, титулата Прва придружничка ја освои Мис Турција, а Втора придружничка е убавицата од Русија.

Јовановска е дел од модното студио „Црнокрак“, кое веќе осум години ја има лиценцата за овој престижен избор за убавина.

Таа на финалната вечер се претстави во креации на Елена Лука, специјално изработени за оваа прилика.

Слични објави

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо

(Фото) Жељко Бебек настапува со синот кој „растура“: Сакам да ме „прешиша“ на сцена

еспресо
Се вчитува....