6.8 C
Скопје
05:59 - 4 март, 2024

Миша Гроф и Николина Пишек повторно се „закачија“: Ќе ѝ дадам сè само ако полудам

Хрватската водителка Николина Пишек (50) неодамна проговори за врската и судскиот спор што го води со таткото на нејзиниот покоен сопруг Видоје, Витро Ристовиќ. Миша Гроф, како што е познат во јавноста, не ѝ остана должен, па се огласи и самиот.

Во изјава за „Курир“, Пишек рече дека нејзиниот поранешен свекор со своето однесување „ѝ го узурпира животот со скандалозни обвинувања и злонамерни склоности“ и дека има поддршка од бројни луѓе од српската естрада – Јелена Карлеуша, Ана Николиќ итн.

„Кој ѝ помогна на Николина? Карлеуша? Не знам ништо за тоа. Знаете, немам контакт со Николина. Вчера се јавив да ѝ честитам роденден на внуката и таа не ми одговори. Не ми даде да ја слушнам Уна Софија. Се обидов“, вели тој, пренесува „Курир“.

Фото: Принтскрин / Instagram

„Пишек го бара целиот мој имот. Не имотот на Видоје, туку мојот. Имотот го наследив од татко ми, мајка ми, баба ми, дедо ми и ќе се согласам да ѝ дадам сè само ако полудам. Знаете, вилата што таа не ја дава е изградена со мои пари. Убаво е и што најави дека ќе испрати покана за вселување, ќе ми биде задоволство да дојдам да ја видам внуката“, заклучи таткото на покојниот сопруг на Николина.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....