Мадона објави селфи – обожавателите разочарани и во шок: Таа веќе не личи на себе (ФОТО)

Поп дивата Мадона на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира во малку поразлично изнание, со очила и розова коса по што предизвика лавина коментари. Нејзините обожаватели прво забележаа и коментираа беше обликот на лицето на Мадона.

Иако нејзината намера беше да ја подигне свеста на Американците пред претстојните политички избори порачувајќи им да одат на гласање, најголем дел од коментарите беа нејзиниот изглед и дали станува збор за филтри или за многу лош ботокс.

Пејачката вешто се обидува да ги сокрие своите години, но дали претераната употреба на естетски зафати кај неа прави контра ефект? Многу од нејзините обожаватели беа разочарани од послените нејзини објави на кои како што велат „таа веќе не личи на себе.

Ова не е мојата кралица. Изгледаш како вонземјанин од филмовите. Пластичниот хирург многу лошо си ја завршил работата. Дали е ова реално? пишува еден нејзин обожавател.

Престани со пластичната хирургија, си претерала – ѝ порачал друг.

Покрај негативните коментари, некои обожаватели застана во нејзина одбрана коментирајќи дека таа воопшто не изгледа лошо.

Мадона во август го прослави 62-от роденден, но не се откажува од објавување на провокативни фотографии. Но покрај корекциите на лицето, Мадона годинава се пофали и дека ставила импланти во задникот обидувајќи се да го задржи „младиот изглед“. Но, очигледно не беа сите воодушевени.

Слични објави

Емотивната изведба на Бијонсе за време на комеморацијата на Коби и Џиџи! (ВИДЕО)

Еспресо

Таа и е пример: На овој член од кралското семејство му се восхитува Викторија Бекам! (ФОТО)

Igor

Кортни Кардашијан e во врска со тапанарот на „Blink-182“?

Еспресо

Еден од омилените тајни агенти си пронајде нова професија (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп за 21.9.2019: Овните ги очекува љубоморна сцена, Вагите пријатно изненадување

Igor

Лепа Брена: Тоа беше тежок удар за мене, а повторно Боба беше таму!

Милена Ризовска

Остави Коментар