Гарванлиев ќе настапи прв на Евровизија!

Организаторите на Евровизија 2020 ги објавија редните броеви за настапите на полуфиналните вечери. Нашиот Васил Гарванлиев ќе ја отвори евровизиската сцена и ќе настапи под реден број 1 во првата полуфинална вечер.

Во очекување сме на повеќе детали во врска со песната и тимот со кој Васил ќе соработува за да ѝ обезбеди на Македонија добар пласман на овогодинешниот Евросонг.

eurovision.tv

 

Слични објави

ВИЛИЈАМ НЕ ГО НАПРАВИ ТОА: Откако стана татко, Хари ѝ оддаде почест и на лејди Ди

Igor

Лејди Гага изведуваше акробации на концерт, а додека свиреше клавир сите очи беа вперени кон нејзиниот задник (ФОТО)

Еспресо

ЕСМА ГО ОТКРИЛА НЕЈЗИНИОТ ТАЛЕНТ: Малиша има нова песна и спот „Теби се предајем“

Igor

Харви Вајнстин, сексуалниот предатор: Џенифер Анистон треба да се убие! (ФОТО)

Васко Спасоски

Сакаше да ги поздрави фановите, па за малку не падна од балконот (ВИДЕО)

Igor

Контроверзна фотографија на Аца Лукас: Пејачот лежи на кревет, а до него бело „брашно“ (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

1 × 5 =

Слични објави

ТРИ ПАРЧИЊА ОБЛЕКА кои е подобро да ги купите еден број поголеми

Igor

Скри­е­на бо­лест: Нис­ки­от ше­ќер во крв­та е ед­нак­во опа­сен ка­ко и ви­со­ки­от

Еспресо

Цеца за свадбата на Вељко: Не знам ништо, вие повеќе знаете од мене! (ФОТО)

Igor

ХИТ-ФОТО! Ако Арнолд Шварценегер живееше во Македонија и работеше за 200 евра плата – ќе изгледаше вака! (ФОТО)

Igor

НОВ ЅВЕЗДЕН ПАР: Дуа Липа во врска со малиот брат на познатите модели

Igor

Пејачката Милица Тодоровиќ откри дека имала секс со Петар пред да дојдат во емисија (ВИДЕО)

Васко Спасоски