-1.2 C
Скопје
07:03 - 30 март, 2023

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Дваесет и двегодишната студентка од Скопје Тијана Петреска е избрана за најфотогенична во конкуренција од 70 девојки од целиот свет.

Светскиот избор за најубава студентка се одржа во Сеул, Јужна Кореја каде што Тијана Петреска ја освои титулата Miss Photogenic.

Тијана е членка на Модното студио Црнокрак, кое ја поседува лиценцата за сите држави од поранешна Југославија за овој голем светски избор за убавина.

Победничка, односно WORLD MISS UNIVERSITY е претставничката на Костарика, првата придружничка е од Канада, а втората придружничка од Нов Зеланд.

 

Слични објави

Џереми Ренер низ солзи зборува за страшната несреќа: „Избрав да преживеам, си велев дека тоа нема да ме убие“

Еспресо

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо
Се вчитува....