7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: ЈА ПРЕПОЗНАВАТЕ? ДЕНЕС ИМА ПОЛНИ 53 ГОДИНИ – и сè уште изгледа неверојатно!

Беше ѕвезда заедно со бранот на супермодели во 90-те години. Но, и денес, таа изгледа неверојатно.

Тонирано деколте и долги нозе без грамче целулит, данскиот топ модел со полни 53 години редовно нè потстетува на социјалните мрежи дека годините се само бројка. Можат да ѝ позавидат и двојно помладите колешки со нејзиното затегнато, сензуално тело кое го одзема здивот. А очите? Друга приказна, во боја на џамлии, а продорни.

Хелена Кристенсен често позира во нејзниот дом, пред огромно огледало, со лесна шминка и виткана кадрава коса, или во сосема неочекуван стајлинг, во секси долна облека, но и во кежуал изданија.

Очигледно дека кралицата на модните писти знае како да ја шармира публиката.

Од својата куќа вгнездена во шумата во планините Кетскилс, во државата Њујорк, Кристенсен често своите следбеници ги части и со интригантни фотографии од неа во костим за капење среде природа. Но, сепак, тоа не го прави напразно, ниту пак за да се пофали како изгледа, туку рекламира модни додатоци, костими за капење, долна облека и накит од нејзината линија создадена заедно со пријател.

Инстаграм
Инстаграм
Инстаграм
Инстаграм
Инстаграм
Инстаграм
Инстаграм
Инстаграм
Инстаграм

 

Слични објави

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.
Се вчитува....