23.8 C
Скопје
16:11 - 28 мај, 2024

Душко Тошиќ ја напушта Јелена Карлеуша: Купил стан и локал за половина милион евра во центарот на Белград!

Фудбалерот Душко Тошиќ наводно решил да се пресели од вилата во Дедиње, каде во моментот живее со Јелена Карлеуша и нивните ќерки Атина и Ника.

Според медиумите, фудбалерот купил стан и локал во Врачар, за што платил повеќе од половина милион евра.

Според изворите, Тошиќ треба да го започне својот живот како слободен маж до крајот на годината, додека Јелена и нивните ќерки остануваат во вилата на Дедиње, во која официјално се преселија оваа година.

инстаграм

– Душко купи стан и деловен простор во нова луксузна зграда во Врачар, која сè уште е во изградба. Деловниот простор има 100 м2 и тој издвои 300.000 евра за тоа, додека за станот со иста големина платил 250.000 евра. Тој планира да се исели од вилата во Дедиње, каде моментно живее заедно со Јелена и неговите ќерки. Бидејќи долго време не живееле во брачна заедница, тој решил да започне самостоен живот. Тој крие дека инвестирал во недвижнини буквално од сите – вели добро информиран извор за српските медиуми.

Душко напорно работи на подготовката на својот нов дом, па тргна во потрага по добар архитект, кој би можел да ги исполни сите свои барања, пишува српски Телеграф.

– Планирано е целата зграда да биде изработена од стакло и веќе се шпекулира дека ќе биде најлуксузната во Врачар. Душко често ги посетува изведувачите и се согласува со деталите поврзани со барот – вели изворот.

Слични објави

Лидија Вукиќевиќ ја откри тајната на својот младешки изглед: „Црна паста за заби, колаген, здрава исхрана…“

еспресо

(Видео) Исплива снимка од средбата на Северина и Јелена Карлеуша: ЈК ја изигнорирала, ова никогаш нема да ѝ го прости!

Еспресо

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо
Се вчитува....