ДОЗНАЈТЕ КОЈ ПРАТЕНИК објави нова песна (ВИДЕО+ФОТО)

Лабинот Тахири – Лаби, е пратеник во косовското Собрание веќе две години, но тоа што го прави познат е неговиот ангажман на музичката сцена со години наназад.

Пратеникот, кој несомнено е меѓу топ-пејачите на албанската музичка сцена, вчера објави и нова песна. Тој е познат пејач не само во Косово туку и меѓу Албанците во Македонија.

Песната која ја објави e со наслов „Бумеранг“, таа е ритмична и летна и по сè изгледа ќе стане и хит, имајќи ги предвид прегледите во Јутјуб.

Ова е вториот музички проект на косовскиот пратеник за две недели.

Тој беше избран како пратеник од редовите на партијата на Беџет Пацоли, но подоцна стана дел од пратеничката група на Алијансата за иднина на Косово, на косовскиот премиер Рамуш Харадинај.

Zeri
syri.net

Слични објави

Џеј Ло планира да се отсели од Америка? Светската ѕвезда издвои две локации каде би сакала да живее! (ФОТО)

Васко Спасоски

Беше НАЈУБАВОТО ДЕВОЈЧЕ во светот – Сега е уште ПОУБАВА, а има и дечко (ФОТО)

Igor

ЈА ПРЕКИНАА ПАРНИЦАТА: Популарниот пар останува во брак?

Igor

Никој не знае од каде се појави: Мис на Србија горда со албанскиот орел (ФОТО)

Igor

Арнолд Шварценегер нападнат на настан во Јужна Африка (ВИДЕО)

Igor

ХОРОСКОПОТ ОТКРИВА: Ова се скриените сексуални желби на секој хороскопски знак!

Igor

Остави Коментар

единаесет + дванаесет =

Слични објави

Изгоре имотот на Расел Кроу! (ВИДЕО)

Igor

СЕКС ВО ВОДА: Зошто звучи како добра, а е крајно лоша идеја?

Igor

Совршено за велигденската трпеза: Салата од зеленчук и варени јајца

Igor

Евровизија 2019: ТАМАРА прошета на портокаловиот тепих

Igor

Оставаат и по 500 долари бакшиш: Вака изгледаат децата на најбогатиот човек на светот (ФОТО)

Igor

КАКО ГО ЗАПОЗНАВ ПАРТНЕРОТ: Пејачката Сани откри дека сопругот Мартин го запознала во кафеана (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian