Дневен хороскоп за 25 март 2019, понеделник

ОВЕН

РАБОТА: Вашите колеги денеска ќе ви помогнат заедно да постигнете многу позитивни резултати.

ЉУБОВ: Сами или во врска, ќе бидете несигурни во врска со многу прашања. Од вас ќе се бара поголема доза на толеранција кон сè.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на дишните патишта.

БИК

РАБОТА: Држете се до правилата и до насоките за работа. Сè надвор од тоа ќе предизвика хаос.

ЉУБОВ: Ако сте во врска, ќе го зачувате добриот однос. Оние кои се сами, повеќе ќе преферираат така и да останат.

ЗДРАВЈЕ: Не претерувајте со пороци.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: На крајот на денот, ќе сфатите дека вие сте сработиле повеќе од сите останати вкупно.

ЉУБОВ: Имате мали и слатки тајни, за кои чекате вистински момент да почнете да ги откривате и реализирате. Побарајте ја личноста која ви се допаѓа и кажете ѝ како се чувствувате.

ЗДРАВЈЕ: Дишете длабоко, не претерувајте со работа.

РАК

РАБОТА: Во текот на денешниот ден ќе сфатите дека веќе сте влегле во рутината.

ЉУБОВ: Уживајте во присуството на драгите личности. Некој Овен ве мерка.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате силно и енергично.

ЛАВ

РАБОТА: Без оглед што не сте богати, денеска ќе сфатите дека сте задоволни со она што го имате и дека не е сè во парите.

ЉУБОВ: Ќе бидете преполнети со емоции поради личноста со која сте во врска или со која излегувате.

ЗДРАВЈЕ: Штедете нерви.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Уживате во работата, мотивирани сте и тоа ви го полни егото.

ЉУБОВ: Изненаден трошок во вашиот буџет поради личност која ви е драга. Сепак, нема да ги жалите парите.

ЗДРАВЈЕ: Излезете на свеж воздух.

ВАГА

РАБОТА: Можни се ситни несогласувања кои нема да влијаат на вашата позиција на работното место.

ЉУБОВ: Другата страна ќе го покаже поранливиот дел од карактерот. Бидете внимателни.

ЗДРАВЈЕ: Негувајте ја кожата.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Можно е да започнете нова работа или нов проект, во кои ќе бидете успешни и ќе покажете што знаете.

ЉУБОВ: Другата страна има високи очекувања, на вас е само да покажете дека сте способни да ги исполните.

ЗДРАВЈЕ: Вратете се во реалноста.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Емоциите кои ги внесувате во својата работа зборуваат повеќе од делата.

ЉУБОВ: Одличен ден за љубов и искажување емоции. Покажете дека имате силно срце.

ЗДРАВЈЕ: Не се заморувајте.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Како што минуваат работните часови, ќе сфатите дека сте премногу уморни.

ЉУБОВ: Оние кои се во врска ќе бидат среќни со ситуацијата со партнерот. Другите треба повеќе да се дружат.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Наспијте се.

ВОДОЛИА

РАБОТА: Намалете го темпото, за да видите дека всушност многу сте направиле.

ЉУБОВ: Малку сте несигурни поради праснината во љубовниот живот, но не обрнувајте премногу внимание на тоа.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на зглобовите.

РИБИ

РАБОТА: Многу вложувате и тоа ќе се исплати на долгорочен план.

ЉУБОВ: Не се плашите од својата сериозност и време е да го покажете тоа на оние кои ви значат.

ЗДРАВЈЕ: Релаксирајте се.

Слични објави

Фустани кои го заземаа модниот трон: Еве кои модели ќе владеат на улиците (ФОТО)

Igor

Сања Николиќ и Слаткар го прошетаа синчето низ скопските улици (ФОТО)

Еспресо

РЕБЕКА ПОТВРДИ: Прво го запалиле автомобилот на Сузе, па така изгорел и нашиот!

Васко Спасоски

Зависничка од секс открива од која своја постапка најмногу се срами

Igor

Имам целулит, па ШТО!? Познатата пејачка веќе НЕ се срами од своето тело (ФОТО)

Igor

Беле Хасан „гори“ со нејзините секси облини (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

единаесет + петнаесет =

Слични објави

Сексот или фудбалот? Еве во што повеќе уживаат мажите!

Igor

Легендарната Шер после 44 години во исто издание: Никој не може да поверува дека има 73 години (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп за 4 февруари 2020: Раковите ќе станат вистински поети, а Лавот ќе доживее нови успеси

Еспресо

Иако необична, оваа боја за коса станува голем пролетен хит

Igor

Џулија Робертс е повторно мета на критики поради самоубиството на нејзината сестра!

Еспресо

Шест милиони лајкови за бесната Џенифер Анистон: Носете ги проклетите маски!

Еспресо