Дневен хороскоп за 22 март 2019, петок

ОВЕН

РАБОТА: Атмосферата на работа ќе биде напната. Не се форсирајте, почекајте до понеделник.

ЉУБОВ: Некои Овни ќе доживеат средба со личност од нивното љубовно минато. Други ќе фантазираат за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Пресилни емоции.

БИК

РАБОТА: Уметниците денеска нека одморат, на трговците добро ќе им оди.

ЉУБОВ: Ќе зрачите и ќе бидете впечатливи. Лесно ќе се вовлечете под кожата на личноста која ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Спијте доволно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Имате многу идеи кои може да ви донесат профит, но морате да ги усогласите со кодексот на работното место.

ЉУБОВ: Ќе ѝ покажете на другата страна дека и вие сте ранлива и емотивна личност, иако досега сакавте да ја убедите токму во спротивното.

ЗДРАВЈЕ: Не пијте алкохол.

РАК

РАБОТА: Оние кои се на одмор добро ќе се одморат, другите едвај ќе го чекаат викендот.

ЉУБОВ: Потрудете се да не се вплеткате во своите љубовни илузии. Стојте цврсто на земја.

ЗДРАВЈЕ: Спијте доволно.

ЛАВ

РАБОТА: Ќе добиете идеја која ќе ѝ донесе сериозен профит на вашата фирма. Внимавајте со кого ја споделувате.

ЉУБОВ: Денеска ќе се помирите со тоа дека на некои нешта, едноставно им помина „мандатот“.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од алергии.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Сакате да бидете на пиедестал и да чуете аплауз. Некои тоа и ќе го доживеат.

ЉУБОВ: Некој од вашите пријатели ќе ве растажи, но тука е вашата сакана личност да ви биде поддршка.

ЗДРАВЈЕ: Бидете трпеливи.

ВАГА

РАБОТА: Бидете тактични на работното место и соработувајте.

ЉУБОВ: Денеска е подобро од вчера. Исто се чувствува и вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Добро расположение.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Многу нешта не ви одат од рака, па најдобро е да почекате викендот да помине.

ЉУБОВ: Ќе имате душевно олеснување, дури и покрај тоа што сте свесни дека личноста што ви се допаѓа ги држи конците во свои раце.

ЗДРАВЈЕ: Заслабнат имунитет.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Некои нешта ќе ви одат полесно од вообичаено, но не се опуштајте премногу.

ЉУБОВ: Ќе бидете со луѓе кои ве веселат, па нема да имате време да мислите на пропаднатата љубов.

ЗДРАВЈЕ: Одмарајте се повеќе.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Малку работа, малку забава и нема да забележите дека денот поминал.

ЉУБОВ: Ќе се најдете во центарот на добра забава, а една личност го следи секој ваш чекор.

ЗДРАВЈЕ: Почнете да вежбате.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Помина напнатиот период, добро работите, но внимавајте на финансиите.

ЉУБОВ: Ќе сфатите дека е време малку подлабоко да ги разгледате нештата и да се зближите со личноста која одамна ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Мал пад на имунитетот.

РИБИ

РАБОТА: Одличен ден за уметниците и креативците.

ЉУБОВ: Одредени проблеми нема да ви дозволат да имате време за партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Фрустрациите ве исцрпуваат.

Слични објави

Елена Петреска роденденот на својата ќерка Софија (3) го прослави на плажа (ФОТО)

Igor

Се сеќавате на убавата Росалинда? Погледнете ја како позира во проѕирен фустан под кој нема ништо! (ФОТО)

Васко Спасоски

Познатата блогерка Љупка не сака ладно: Минијатурно бикини и на плажа во Дубаи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ванеса Брајант со емотивна порака за ќерка си, една недела по смртта: Објавата собра повеќе од 4 милиони лајкови (ФОТО)

Еспресо

Дара едвај ги „спакува“ огромните гради во минијатурното бикини (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, Јована открива што ќе прави со 100 евра кои ќе ги добие од државата!

Еспресо

Остави Коментар

11 − 10 =

Слични објави

Не се секогаш ривали: Овие актери се најдобри пријатели во вистинскиот живот

Еспресо

Модна инспирација за жени во своите 40-ти: Најдобрите летни стилови во режија на Софија Вергара! (ФОТО)

Еспресо

Роберт Де Ниро и Леонардо Дикаприо нудат улога во филм на Скорсезе за оние кои ќе донираат! (ВИДЕО)

Еспресо

Дневен хороскоп за 7 октомври: Планетите им се наклонети на Близнаците и на Раковите

Igor

3 хороскопски знаци кои ќе доживеат ГОЛЕМА СРЕЌА НА ЉУБОВНОТО ПОЛЕ во октомври

Igor

Антониа Гиговска и нејзиното момче Иван Јованов си ги обоија косите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски