Дневен хороскоп за 20 март 2019 (среда)

ОВЕН

ЉУБОВ: Ќе се релаксирате во попладневните часови, а тоа ќе ви донесе и помирен однос со личност од спротивниот пол.

РАБОТА: Сè што ќе работите, ќе морате да го образложите и ќе успеете во тоа.

ЗДРАВЈЕ: Добро расположение.

БИК

ЉУБОВ: Овој ден ќе ви донесе прилики за запознавање на нова личност, со која брзо ќе посакате да поминувате повеќе време.

РАБОТА: Вашите замисли добро поминуваат кај претпоставените.

ЗДРАВЈЕ: Поработете на имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Ќе посакате повеќе слобода, но ќе сфатите дека ви недостига личноста за која подолго време сте заинтересирани.

РАБОТА: Конечно ќе завршите обврска која подолго време ви виси над глава.

ЗДРАВЈЕ: Бидете поодговорни кон своето здравје.

РАК

ЉУБОВ: Фантазирате за искрена љубовна приказна, но не сакате ниту да се смирите.

РАБОТА: Можете и подобро од ова, но почекајте вистински момент.

ЗДРАВЈЕ: Добро сте расположени.

ЛАВ

ЉУБОВ: Вашата елоквенција, шарм и самодоверба ќе ви донесат многу љубовни поени кај личноста која е заинтересирана за вас.

РАБОТА: Бидете побрзи и попрецизни во носењето нови одлуки.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на дишните патишта.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Ќе играте на картата на љубезност и умилкување, но нема да постигнете голем успех, бидејќи љубовта доаѓа од срцето.

РАБОТА: Добро ја знаете работата, но треба да соработувате.

ЗДРАВЈЕ: Наспијте се добро.

ВАГА

ЉУБОВ: Не се двоумите во врска со своите чувства. Јасни сте и директни.

РАБОТА: Како и секогаш, работата ви оди од рака.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на кожата.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Денеска сакате што повеќе време да поминувате сами и тоа треба јасно да го кажете на партнерот.

РАБОТА: Попаметно ви е да не оставате работа за утре.

ЗДРАВЈЕ: Посветете се на спиритуалниот дел од себе.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Добро ќе се забавувате и сакате да доминирате во друштвото. Тоа ќе му оди на нерви на партнерот.

РАБОТА: Потрудете се повеќе, за да може да испливате од хаосот.

ЗДРАВЈЕ: Разбистрете го умот.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Ќе бидете посентиментални од вообичаено, а на саканата личност тоа ќе ѝ се допаѓа.

РАБОТА: Работата ви оди лесно како танц.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро и физички и ментално.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Имате свој став, но не заборавајте дека не сте сами во врската. Соочете се со саканата личност.

РАБОТА: Бидете поотворени за соработка.

ЗДРАВЈЕ: Чувајте го дигестивниот систем.

РИБИ

ЉУБОВ: Ви претстои пријатно дружење, но се чувствувате празно однатре.

РАБОТА: Нема да наидете на разбирање за вашите идеи, па чувајте ги за подобро време.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на зглобовите.

Слични објави

ДЕВОЈКАВА ги носи сите есенски трендови на себе, инспирирајте се!

Igor

Кралицата ЕЛИЗАБЕТА им подари нешто ИСКЛУЧИТЕЛНО вредно: Меган и Хари по раѓањето на синот добија НОВ дом!

Igor

Сите погледи вперени во бујните гради на Тамара Тодевска! (ФОТО)

Еспресо

Познатата пејачка Сенидах ја крена маичката и ги покажа градите (ФОТО)

Igor

По гаќички и градник: Погледнете како оди Карлеуша на настап (ВИДЕО)

Igor

Тишина за опоравување: Мајли Сајрус заврши на операциска маса

Igor

Остави Коментар

оне + деветнаесет =

Слични објави

ПРАВИТЕ ЛИ НЕКОИ ОД НИВ? Грешки кои ги правиме при отстранување шминка

Igor

ВООПШТО НЕ Е ЕВТИНО: Колку чини кришката леб која ја појадува Викторија Бекам (ФОТО)

Еспресо

„Доволни“ на Валери и „Cyrilic“ номинирана во категорија „Најдобра песна“ на МАК! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Емина Јаховиќ напиша жестока порака до сите оние кои ги празнат полиците во продавниците (ФОТО)

Васко Спасоски

Славата не му удри во глава: Гитаристот на „Rolling stones“ на доделувањето на „Брит“ наградите дојде со метро! (ВИДЕО)

Еспресо

Мила Москов доби Сертификат за најдобар евровизиски пакет! Гласајте за победа!

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian