3.8 C
Скопје
04:48 - 21 април, 2024

Ања Тејлор-Џој како Фуриоза во претпродолжението на „Лудиот Макс“: Се појавија првите фотографии од сетот

На социјалната мрежа „Твитер“ се појавија првите фотографии од претстојното претпродолжение на „Лудиот Макс“ под наслов „Фуриоза“, нудејќи им на обожавателите повторно поглед кон пусти земји со пост-апокалиптични постројки и возила својствени за овој серијал филмови.


Во петтиот дел од приказната ќе глуми младата и надежна Ања Тејлор-Џој како Фуриоза, т.е. помлада верзија на ликот на Шарлиз Терон од филмот што излезе 2015 година и освои шест „Оскари“. Актерот од Тор, Крис Хемсворт, исто така се приклучи на новиот проект, како главниот негативец.


Режисерот Џорџ Милер, кој го пишува и сценариото заедно со Ник Латурис, во неодамнешното интервју не откри многу подробности за филмот.

„Сѐ што можам да кажам за мојата возбуда и тоа што сега го правам е дека тоа е дефинитивно возбудливо, бидејќи иако секако е од светот на „Лудиот Макс“, има и многу разлики за кои зборуваме. Повторно, тоа е уникатно. И веројатно најголемата разлика е времето на приказната. „Лудиот Макс“ се случува во тек на три дена и две ноќи, а ова (новата приказна, б.п.) опфаќа распон од 15 години. Значи, тоа е вистиска сага“, појасни тој.

„Фуриоза“ се снима во Австралија и треба да се појави во кината на 24 мај 2024 година.

Слични објави

„Ајде веќе!“: Харис ѝ се дерел на Мелина пред сите, не сакал да дава изјави за медиумите

Еспресо

Единаесет милиони прегледи за 11 часа: Тејлор Свифт на најубав начин му оддаде почит на легендарниот филм, овој детаљ ги воодушеви сите

еспресо

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо
Се вчитува....