25.8 C
Скопје
23:26 - 29 јуни, 2022

Сингапурски бакнеж: Сексуална практика која датира од пред 3.000 години, а прави вистински огномет во креветот

„Сингапурски бакнеж“ е љубовна вештина која, според легендата, датира од пред околу 3.000 години, а наводно ја правела жена која знаела да дава задоволство со движењата во внатрешноста на нејзината вагина.

Она што е познато е дека оваа вештина има тантричко потекло, чии први траги можат да се видат документирани во Камасутра, а исто така и во азиските земји како Јапонија и Тајланд.

Како правилно да се изврши „бакнежот“

„Сингапурскиот бакнеж“ се состои од последователно стегање на вагината додека пенисот е внатре. Она што го создаваат овие движења е масажа на пенисот и чувство на вшмукување. Сепак, неговото изведување предизвикува и поголемо задоволство кај жените.

Ова не е тешка практика за изведување, но за да се направи како што треба, жената мора да има силни вагинални мускули наречени пубокоцигеус. Може да се вежбаат сите мускули, вклучувајќи ги и мускулите на нашите гениталии. За ова треба да ги практикувате вежбите на Кегел.

Направете го тоа како што ви е најпријатно. Сепак, препорачливо е тоа да го правите додека седите. Замислете како уринирате и сè што треба да направите е да се обидете да го запрете тој проток на течност. Стиснете, држете неколку секунди и отпуштете.

Се препорачуваат 20 повторувања три пати на ден. Мажите можат да го направат истото. Ова не само што помага да уживате во креветот, туку и ја спречувате инконтиненцијата во иднина.

Кога мускулите ќе се зајакнат, почнете. Позата не е важна, но се препорачува мажот да биде горе, како во „Мисионерска“ и да остане мирен за момент. Тогаш жената почнува да ја затегнува вагината како да прави Кегелови вежби.

Може да има и варијации. Додека се стегате, можете да правите движења на карлицата, може да дојде до подлабока и повторена пенетрација. Зависи од тоа како се чувствувате со партнерот и како комуницирате.

Зајакнувањето на овие мускули, за двата пола, не само што помага да се спречи инконтиненција, туку и го олеснува оргазмот. Покрај тоа, влијае на времето на ејакулација или еректилна дисфункција.

Слични објави

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо

Шведска Ангела Меркел со енергија на булдожер: Која е Магдалена Андерсон, премиерка на Шведска 

Ј.К.Д
Се вчитува....