10.8 C
Скопје
10:54 - 10 декември, 2022

Што да (не) правите денес на Огнена Млада Месечина: Како да ја ползувате оваа енергија за лична среќа!

Ноемвриската нова Месечина (Млада Месечина) ќе дојде денес, на 24-ти, во 12:57 часот по македонско време. Астролозите ја нарекуваат огнена бидејќи Месечината ќе биде во знакот на Стрелец. Ова ќе биде време на нови достигнувања, нови аспирации и откритија. Но, треба да следите голем број правила за да делувате со посебната енергија од Месечината – и емотивно и физички.

Што не треба да се прави на Огнената Млада Месечина

Бидејќи Стрелецот е знак на решителност и директност, на првиот лунарен ден во никој случај не треба да се играте, отворено да лажете или да озборувате. Сето ова ќе доведе до негативни последици, што ќе биде многу тешко да се поправат.

Исто така, на новата (Младата) Месечина, не треба да позајмувате. Стрелецот е горд знак и не сака никому да биде должен. Значи, успехот во бизнисот започнат со туѓи пари нема да вреди!

И покрај жестината на знакот, карањето и конфликтот на 24 ноември се строго забранети. Кавгата може да биде погубна за оној кој ја започнал. Доколку нема заеднички јазик, овој четврток подобро е да ги оставите обидите за изнаоѓање компромис.

Што треба да направите на Огнена Млада Месечина

Огнената енергија на Стрелецот мора мудро да се искористи за да се успее. Значи, доколку постои некаков сон, на овој ден треба да направите клучен чекор кон негово остварување. Стрелецот ќе ви помогне да започнете брзо и успешно доколку вашите цели се добри.

На 24 ноември императив е да се одржи внатрешната хармонија. За ова, секој метод што носи задоволство на телото и душата е погоден. Меѓу наједноставните се масажата, читањето на омилената книга и разговорот со позитивни луѓе.

Стрелецот е дарежлив и праведен, затоа ќе ги награди оние што им простуваат на непријателите и ги отпуштаат незадоволствата на Огнената нова месечина. Згора на тоа, не е неопходно тоа да го правите лично – само престанете да се лутите, затворете негативна тема, ставете крај на нешто што ве истоштува.

Слични објави

Што да (не) правите на денот на св. мч. Јакoв Пeрсијанeц: „Сите молитви денес ќе бидат одговорени“

Еспресо

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо
Се вчитува....