18.8 C
Скопје
15:23 - 3 март, 2024

Прва млада Месечина во 2024 година: Четири хороскопски знаци ќе имаат важни промени во животот

Најважните моменти од лунарниот циклус се случуваат во две фази – полна Месечина и млада Месечина. Првата млада Месечина за 2024 година започна денес, на 11 јануари.
Младата месечина е време на големи почетоци и промени во животот. Во тоа време, треба да донесувате одлуки – а плодовите од нив ќе се собираат на полна Месечина (по 6 месеци). На пример, ако почнете да штедите за нов автомобил на млада Месечина, тогаш до полна Месечина дефинитивно ќе ја соберете целата сума. Или ако започнете врска на млада Месечина, ќе доведе до брак веќе на полна Месечина. Затоа сè што се случува на млада Месечина е многу важно – тоа ја одредува вашата иднина за наредните години.

Прво, во 2024 година, младата Месечина ќе биде во знакот на Јарец. Одлучен е, верен на традициите и вреден – затоа на млада Месечина вреди да се чекаат промени во неговата кариера. Исто така, важно е дека младата Месечина ќе помине низ Бик. Бикот е покровител на материјалните добра, што ќе помогне да се заработи пристоен износ за шест месеци. Младата Месечина ќе помине и низ Риби – ќе роди креативни и искрени поединци.

Сепак, особено среќа ќе имаат четири хороскопски знаци, а кои се тие, прочитајте во продолжение.

Овен

Младата Месечина ќе го принуди Овенот да се фокусира на себе и на својата репутација. Претставниците на знакот ќе можат правилно да ги проценат нивните позитивни квалитети – што ќе им даде дополнителна енергија и самодоверба. Сфаќањето на сопствената супериорност ќе поттикне многу Овни да направат промени во животот: некој ќе одлучи да остави токсична врска, некој ќе отвори сопствен бизнис, а некој ќе ја напушти здодевната работа. Тешко е да се замисли поповолен момент – младата Месечина е време за драстични промени.

Рак

Младата Месечина ја активира седмата куќа од вашиот Зодијак – таа е одговорна за пријателствата и љубовните врски. Така, во наредните месеци драматично ќе почнете да ги преиспитувате односите со секоја личност во вашиот живот. Главната работа што треба да ја разберете е дали треба да комуницирате со оваа личност? Или тој/таа го зазема местото на некој/а кој навистина е наменет за вас?

Овој период можеби не е лесен – можеби ќе треба да се разделите со долгогодишни пријатели или партнер со кој вашата врска не се развива како што посакувате. Но, има и плус – младата Месечина ќе ви донесе нови познанства кои ќе ги заменат старите.

Она што е исто така важно е дека ако има проблеми во вашата моментална врска, но не сакате да ја прекинете, тогаш младата Месечина ќе ви даде можност да ги решите работите. Одеднаш сфаќате што треба да се направи за да се реши кризата, а партнерот ќе ве пресретне на половина пат.

Вага

Младата Месечина изгрева во вашата четврта куќа – таа е одговорна за домот, семејството и личниот живот на една личност. Во наредните месеци ѕвездите ќе ви помогнат да најдете свој дом, ако веќе го немате, да ги подобрите односите со семејството, и да најдете партнер кој ќе ви стане поддршка многу години.

Но, треба да бидете внимателни – четвртата куќа е одговорна и за нашите нерешени конфликти со саканите. Сепак, ова не е толку лошо – многу кавги ќе ја достигнат својата кулминација и ќе можете еднаш засекогаш да воспоставите односи со оној со кој сте имале несогласувања.

Исто така, треба да внимавате на личните тајни и темните тајни – тие може да излезат на виделина за време на оваа нова Месечина. Значи, треба да избришете инкриминирачка кореспонденција или фотографии – инаку самите ѕвезди ќе ве „исчистат“ од товарот на минатото.

Јарец

Оваа нова Месечина е еден од најважните моменти во вашиот живот. Во блиска иднина, ќе се чувствувате како почнувате да се трансформирате – а исто така ќе најдете карактерни црти во себе за кои не сте ни знаеле. Исто така, можно е долго време да се сомневате во оваа „друга верзија“ од себе, но едноставно не се осмеливте да ја покажете.

Ѕвездите препорачуваат да и верувате на судбината и да не се обидувате да се вратите на стариот имиџ – дури и ако треба да ги напуштите луѓето кои повеќе нема да ве прифаќаат. Ако драстичните промени можат да ви ја уништат кариерата, размислете за „носење маска“. На работа, бидете исти како порано – а во личниот живот, бидете свои.

Викенд хороскоп за сите хороскопски знаци: Супер расположение за Лавовите, флерт за Водолиите, внимание на пат за Вагите…

Слични објави

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо

Астропрогноза за недела, 3 март: За Лавовите трошоци, за Биковите убаво изненадување

еспресо

Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија: Бресквица ја освои публиката

еспресо
Се вчитува....