11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

ПОРАКИ ОД УНИВЕРЗУМОТ ЗА СЕКОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: Извлечете го најдоброто од месец октомври

Следат многу важни пораки за секој хороскопски знак бидејќи многу важни работи ќе се случуваат во текот на месец октомври. Проверете за што станува збор.

Октомври е месец на силна енергија , време од годината кога треба да се поврзете со себе, да разбудите искри на љубов во вашето срце и да започнете бран добри вибрации. Ако сакате да ја искористите магијата на октомври за личен развој и напредок во многу области од животот, слушајте ги советите и сигналите на Универзумот, пишува Mondo.rs. Откријте што порачува вашиот знак за октомври:

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 ОКТОМВРИ: Само со ладна глава се решаваат проблеми

Овен

Одлучете се да направите промени кои ви се потребни. Само тие ќе ви помогнат да го постигнете она што го сакате. Не поставувајте непотребни прашања за тоа што ќе се случи во иднина; престанете да се оптоварувате со размислување за непознатото. Контролирајте се и борете се за вашите соништа, радувајте се на се што се случува.

Бик

Повеќе верувајте во себе. Вие сте на вистинскиот пат во животот. Страшната бура помина, се се смири и се појави светлото сонце. Време е да научите да верувате повеќе во себе и да ја искористите зголемената енергија за да се приближите до среќната иднина за која сонувавте толку долго.

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (11. ДО 17. ОКТОМВРИ): Силна интуиција ги води Биковите, Скорпиите многу ќе озборуваат…

Близнаци

Кажете си дека заслужувате повеќе. Универзумот има многу добар план за октомври: сака да научите да се сакате и да се цените повеќе, да ги ставите своите потреби на прво место, да не се согласувате на помалку отколку што заслужувате. Разберете колку сте важни и не дозволувајте луѓето да манипулираат со вас.

Рак

Престанете да комуницирате со токсични луѓе кои ви ја крадат енергијата. Октомври е вистинското време да научите да примате исклучително позитивни соговорници во вашиот личен простор. Знаете што е вистинско пријателство и секогаш сте подготвени да им помогнете на другите, но мора да се заштитите од негативна енергија.

Лав

Не плашете се од промени. Решивте да го промените вашиот животен пат на подобро, па лесно ќе ги надминете сите искушенија. Мора да ја напуштите зоната на удобност, но тоа не изгледа толку страшно како порано. Научете да не се плашите од промени – тоа ви помага да станете посилни.

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ОКТОМВРИ: Што велат планетите во полето на љубовта и кариерата

Девица

Не се откажувајте за да ги остварите вашите соништа. Веќе немате од што да се плашите – никакви пречки, промени, неуспеси нека не ве заплашуваат. Соберете ги сите сили и борете се за правото да живеете како што сакате. Верувајте во себе и не запирајте, без разлика колку избраниот пат изгледа тежок.

Вага

Кажете се што ви е на срце. Престанете да ги потиснувате вашите мисли, чувства, верувања, расположенија. Бидете јасни и искрени. Отворете го своето срце за оние што се грижат за вас и апсолутно веруваат дека ќе успеете.

Скорпија

Барајте што ве прави навистина среќни. Не трошете време на работи што не носат радост. Искористете ја првата половина на октомври за да воспоставите ред во вашата душа. Обрнете внимание на она што носи позитивна енергија.

Стрелец

Не живејте во минатото. Треба помалку да размислувате за она што се случило порано за да се ослободите од болката и страдањето, да ги залечите старите рани и да продолжите понатаму. Научете да живеете во сегашноста, гледајќи кон иднината со љубопитност и надеж.

Јарец

Разберете дека вашата среќа е независна од другите. Во октомври, конечно сфаќате дека можете да останете среќни, без разлика како другите луѓе се однесуваат кон вас. Не ви треба некој однадвор за да се чувствувате исполнето, задоволно, среќно, мирно. Единствената врска на која треба да обрнете внимание и да работите постојано е вашата врска со себе.

Водолија

Научете да кажете не. Дојде долгоочекуваниот момент да размислите за себе пред да мислите за другите, ставете се себе си на прво место, а не оние околу вас. Време е да кажете не на нештата што не ви се допаѓаат, луѓето што не носат радост, навиките што не водат кон благосостојба.

Риби

Треба да разберете што е навистина важно во животот. На крајот на годината, започнаа важни промени за вас. Приоритетите ќе станат различни, ќе разберете колку енергија потрошивте за непотребни работи и како треба да се фокусирате на старите.

Слични објави

НЕМА ДА СЕ ЗДЕБЕЛИТЕ!: 5 намирници кои смеете да ги јадете и на полноќ

Еспресо

БЕСТСЕЛЕРОТ ЌЕ ДОБИЕ ТВ СЕРИЈА: Последните денови на Џон Ленон од поглед на неговиот убиец

Ј.К.Д

ТОП СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Зошто е важно за топење на мастите да сме малку гладни?

Еспресо

ДАЛИ СТЕ ВИЕ МЕЃУ НИВ?: Ова се најљубоморните и најпосесивните хороскопски знаци

Еспресо

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Како да направите совршени ражничи овој викенд

jasmina.kantardzieva

(ФОТО) ЦВЕТЕН РАЈ НА 1.100 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: Искусна фризерка, „исфризирани“ цвеќиња!

Ј.К.Д
Се вчитува....