17.8 C
Скопје
14:46 - 20 април, 2024

Неволји, финансиски кризи и откази: За три хороскопски знаци започна „црна низа“ денови

Од вчера, 1 април, започна периодот на ретрограден Меркур кој ќе трае до 25 април.

Астролозите редовно истакнуваат дека ретроградниот Меркур има сериозно влијание врз луѓето, па затоа обично советуваат да не се преземаат големи и важни чекори кои го менуваат животот во овој период. Исто така, се советува да не правите големи купувања и важни трансакции и да бидете многу внимателни доколку ви претстои некое долго патување.

Треба да бидете внимателни и во комуникацијата – недоразбирањата се вообичаени во овој период и никогаш не треба да донесувате избрзани одлуки, особено во однос на работата. Измерете ја секоја одлука неколку пати!

Сепак, некои хороскопски знаци ќе бидат повеќе погодени од влијанието на ретроградниот Меркур од други знаци.

Еве кои се на астролистата.

Овен

Претставниците на овој знак мора внимателно да ги следат сите документи поврзани со нивната работа или живот. На работа, расправиите и недоразбирањата може да доведат дури и до губење на вашиот углед, па дури и на вашата позиција!

Иако вашата интуиција е силна, во следните недели таа ќе биде многу слаба, што дополнително ќе го наруши вашето нормално функционирање. Ќе мора да поработите на својата раздразливост и себичност, особено во првата половина од месецот, кога негативните сили на Венера и Меркур ќе бидат во моќна синергија.

Во љубовта, конфликтните ситуации се закануваат да станат почеток на серија големи кавги. Затоа внимателно, доколку сакате да ја сочувате врската.

Стрелец

Стрелецот треба да се подготви за многу непредвидливи ситуации и нагли промени на плановите. Може да дојде до откажан лет на авион, дефект на автомобилот, ненадејна болест пред закажаното патување, одложување на важни настани… Накратко, доколку сте планирале некое патување, очекувајте непријатности и лоши промени во врска со тоа. Пазете се и од возење во град, може да бидете учесник во мал судир кој ќе ви донесе финансиски проблеми.

Ова е период кој бара многу трпение и решителност од вас. Ве очекуваат тешки денови, но во исто време интересни и поучни – ќе бидете помудри и повнимателни на крајот од овој период. Важно е во наредните недели да не се обидувате да правите неколку работи одеднаш, тогаш неуспехот е загарантиран. Ако имате такт и трпение, сепак може да има некои помали успеси. Не мешајте ја љубовта со работата и посветете им доволно време на луѓето што ги сакате.

Јарец

Јарците треба во овој период да избегнуваат купување или продажба на недвижен имот. Може да има проблеми со документацијата, и лесно може да дојдат до загуби. Од друга страна, се советува да поминувате што повеќе време со семејството и дома. Може да има и проблеми во интеракцијата со колегите и околината. Работите најверојатно нема да одат според планот и може да има неочекувани промени во вашата деловност. Иако ќе бидете нервозни и немирни, не заборавајте на прогнозата на ѕвездите – големи се шансите сите моментални неуспеси во иднина да се претворат во триумфи и да ве одведат на патот на напредокот!

Два хороскопски знаци ќе добијат животна лекција во наредните денови

Слични објави

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо

Личниот живот им „пука“: Три хороскопски знаци наскоро ќе ја изгубат љубовта

еспресо
Се вчитува....