17.8 C
Скопје
06:37 - 30 јуни, 2022

Неделен хороскоп (16 до 22 мај): Близнаците непобедливи, Лавовите успешни на работа, љубовни маки за Раковите…

Оваа недела планетата Венера во знакот Овен ќе им зададе тешкотии на кутрите Ваги, ама не само на нив… А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела!

Овен: недела на голема сила!
Ова ќе биде недела на голема сила за вашиот знак, кој може да смета на спојувањето на Венера и Јупитер. Тоа е добитна комбинација, подготвена да ви донесе огромна среќа и на полето на чувства и на работа. На почетокот на неделата може да добиете важен телефонски повик или може да се појави нова можност. Внимавајте само на лошите месечеви денови се четврток и петок.

Бик: Месечината се грижи за Вас!
Оваа недела може да сметате на два поволни месечеви денови, во кои среќата ќе ви се насмевне: четврток и петок. Сепак, малку повеќе напнатост помеѓу сабота и недела: особено внимавајте да не станете премногу агресивни кон партнерот. Планетата Марс веројатно ќе ве направи особено нервозни и на крајот може да кажете работи за кои подоцна ќе зажалите. На работа, не плашете се да преземете иницијатива, ѕвездите ќе ве поддржат.

Близнаци: непобедливи на работа!
Драги Близнаци, планетата Меркур заедно со конечно поволниот Јупитер, ве прави непобедливи од професионална гледна точка. Вистинско време е да започнете нов потфат: не чекајте! Во понеделник, вторник и среда Месечината во опозиција може да ве натера да се чувствувате прилично нервозни… Подобро ќе биде за викенд, кога наклонетоста на Месечината и онаа на Венера ќе ве направат особено заводливи!

Рак: љубовни маки
Венера во неповолна положба најверојатно ќе внесе кавги и расправии во вашиот живот во пар оваа недела. Обрнете особено внимание на деновите четврток и петок, кога месечината во опозиција ќе ја нагласи вашата нервоза. За да барате дијалог со партнерот, подобро е да се фокусирате на сабота и недела. Јупитер во неповолна положба носи уште некои пречки на полето на работа.

Лав: одлично!
Конечно започна период на големо опоравување и одење напред! Јупитер се врати да ви се насмее и заедно со планетата Меркур ветува одлични резултати на работното место. Љубовта ја фаворизира Венера, која е подготвена да ви подари многу страст и, доколку сте слободни, средба за паметење … Единствената болна точка во неделата: месечината во опозиција во сабота и недела, која ќе биди малку нервозна.

Девица: препуштете се на релаксација…
Конечно планетата Јупитер веќе не е спротивна на вашиот знак и малку по малку ќе можете да се оттргнете од нејзиното влијание кое во последните месеци го забави вашето професионално искачување. Сега треба да се справите со неповолниот транзит на Меркур, кој носи уште малку дискусија со шефовите и колегите. Искористете ги среќните месечеви денови, четврток и петок. Ако можете, одморете се малку повеќе:

Вага: Венера ви се спротиставува
Драги Ваги, спротивставувањето на Венера ви ги прави деновите доста полни со настани од гледна точка на чувствата… Во вашиот живот доаѓа воздух на криза: многумина од вас ќе ја преиспитаат сопствената љубовна приказна, дури и оние што се во врска која трае долго време. Деновите четврток и петок најверојатно ќе бидат потешки од другите. Помеѓу сабота и недела, благодарение на убавата поволна месечина, наместо ќе биде можно да направите убав разговор.

Скорпија: не чекајте!
Овој период на „неутралност“ на небото треба да го искористите за да ги решите отворените прашања, како со партнерот, така и на работа. Месецот јуни, всушност, ќе донесе некои планети во опозиција и ќе биде потешко да се најде дијалог дома, но и во канцеларија. Најсреќните денови во неделата ќе бидат четврток и петок. Меѓутоа, неповолна месечина имате помеѓу сабота и недела.

Стрелец: со месечината во знакот!
Оваа недела започнува со три прекрасни месечеви денови: помеѓу понеделник и среда може да добиете добри вести! Во професионалната сфера, сепак, продолжуваат уште некои потешкотии поради противењето на Меркур, што го отежнува наоѓањето на вистински сојузници за вашите цели. Венера во поволна положба помага во областа на чувствата.

Јарец: уште некои пречки 
Оваа недела Месечината ќе свети во вашиот знак во четврток и петок, што ќе има супер среќа! Месечината ќе може да го ублажи негативното влијание на Јупитер и Венера, што може да доведе до недоразбирања во вашиот живот во пар и уште некои пречки на работното место. Внимавајте да не се фокусирате премногу на она што не е во ред во канцеларија, а на крајот да ги ставите вашите лични потреби и лични односи во втор план…

Водолија: недела за паметење!
Ова ќе биде многу среќна недела за вашиот знак! На ваша страна ќе ја имате наклонетоста на Венера, Јупитер и Меркур, што ќе гарантира одлични резултати на професионално поле и задоволства на сентиментално. Деновите сабота и недела, со Месечината на ваша страна, ќе бидат особено романтични. За оние кои сакаат да се впуштат во нов проект, ова е вистинското време!

Риби: Марс се грижи за Вас!
Драги Риби, никој не ве запира со ваков силен Марс на ваша страна! Имате дури и вишок енергија и не се откажувате пред ниту една препрека. Меркур во неповолна положба само создава одредени блокади на работа, но вие – сепак силни од долгиот престој на Јупитер во вашиот знак – ќе успеете да се снајдете како и секогаш во секоја ситуација! Дури и во љубовта можете да сметате на наклонетоста на ѕвездите. За слободните, можни се средби за паметење!

Слични објави

За сексуално и психичко злоставување жени: Пејачoт Ар Кели осуден на 30 години затвор

Еспресо

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо
Се вчитува....