03:28 - 23 јуни, 2024

Љубовџии на месец јуни: Пет хороскопски знаци ќе имаат разгорени страсти и жешки денови

Само некои хороскопски знаци ќе доживеат страст во нивните врски во првиот месец од летото. За среќа, овојпат астролозите именуваа дури пет хороскопски знаци.

Овен
Овенот ќе почувствува силна емотивна привлечност овој месец. Можеби ќе сретнете некој/а кој/а ги споделува вашите соништа и идеали. Во постоечките односи ќе започне период на хармонија и меѓусебно разбирање, а врската ќе доживее ново ниво. Важно е да ѝ верувате на вашата интуиција и чувства.

Скорпија
Скорпиите ќе доживеат страсни чувства овој месец. Вашата врска може да премине на следното ниво доколку сте спремни да се отворите и да му верувате на партнерот. Осамените скорпии може да запознаат некој со кој чувствуваат силна емотивна врска уште при првата средба. Дефинитивно, ноќите ќе бидат жешки…

Стрелец
Стрелците ќе се чувствуваат слободно и независно, што може да привлече кон вас нови интересни луѓе. Овој месец е погоден за експерименти и нови искуства особено под чаршавите… Ако сте во врска, пробајте нешто ново со партнерот за да ги освежите вашите сетила. Тоа нверојатно ќе ве зближи и ќ открие други, непознати, убави страни.

Водолија
Водолиите ќе бидат во центарот на вниманието овој месец. Слободните водолии можат да остварат нови интересни познанства кои ќе преминат во жешки флертови, а може дури и во стабилна врска, а оние кои се во врска ќе почувствуваат наплив на страст. Запомнете дека е важно да внимавате и на чувствата на партнерот.

Риби
Овој месец на Рибите ќе им донесе многу романтични авантури. Слободните Риби може да запознаат некој посебен на неочекувано место, можеби на работа или меѓу пријателите. Оние кои се веќе во врска ќе чувствуваат зголемена поврзаност со партнерот. Важно е отворено да разговарате за вашите чувства и желби.

Хороскоп за месец јуни: Среќен месец за близнаците, добри вести за раковите, турбуленции за стрелците

Слични објави

Данијела Мартиновиќ ги предупреди своите следбеници: Ова е лажен профил, испраќа лажни пораки

Еспресо

(Видео) Ана Николиќ му запеа на дечкото: Сегашната те буди, вели поранешната ти стигна

Еспресо

Бен Афлек конечно откри зошто е секогаш лут и безволeн на фотографиите: „Луѓето проектираат нешто на мене што јас воопшто не го чувствувам“

еспресо

(Фото) Сања Маринковиќ е „авион“ во шестата деценија: Во бикини на Ибица

еспресо

Уште една екс-девојка му помага на Бен Афлек да го преброди разводот со Џеј Ло: Таа е Гвинет Палтроу!

еспресо

(Фото) Дали е ова најзгодната Србинка? Се соблече сопругата на Огњен Амиџиќ, го покажа телото три месеци по породувањето

Еспресо
Се вчитува....