24.8 C
Скопје
08:34 - 13 јуни, 2024

Астропрогноза за понеделник, 3 јуни: Проблеми за стрелците, среќен ден за лавовите

Овен

Вашето расположение од самото утро можеби нема да биде многу добро. Веројатни се мали неволји и недоразбирања со домашните. Домашните работи кои ќе се појават веројатно ќе предизвикаат мала иритација. Обидете се да ги изгаснете првите лути импулси, а потоа сè ќе биде во ред до самата вечер.

Бик

Добар ден за комуникација со пријателите и обновување на старите контакти. Сето ова не само што ќе ви донесе радост, туку може да биде корисно и во понатамошниот бизнис. Ако сте планирале да ги надградите вашите домашни апарати, сега е време да одите во продавница. Купувањето ќе биде профитабилно и ќе трае долго.

Близнаци

Утрото може да започне со изненадување, но не нужно пријатно. Веројатно малку ќе ве исфрли од колосек. Концентрирајте се на позитивното, ќе има многу повеќе од тоа. Најдобро е да учите, да прочитате нешто корисно и да се занимавате со вашето омилено хоби денес.

Рак

Вие сте денес особено убедливи и елоквентни. Затоа, ако сакавте да се договорите за нешто со роднини или познаници, направете го тоа денес без одлагање. Во текот на денот можна е некаква гужва, домашните работи ќе мора да се преработат, најблиските ќе бидат одвлечени од ситници, но генерално, раковите ќе успеат продуктивно да го поминуваат времето.

Лав

Денес ве очекуваат многу среќа и многу искушенија. Пријателски сте настроени, привлечни и зборливи, па не мора цел ден да го поминувате дома. Поволно време за присуство на разни настани, кратки патувања, излегувања во светот. Не е исклучена можноста да флертувате со некој сладок човек/жена.

Девица

Не треба да се занимавате со работни прашања, доколку постои таква можност. Обидете се и да не комуницирате многу со членовите на семејството на овој ден. Ќе ви биде тешко да размислите за туѓото мислење и да најдете компромис. Ќе биде добро да ја ограничите комуникацијата и да не започнувате афери од големи размери денес.

Вага

Денот ќе донесе изненадувања, но најмногу пријатни. Иако некои неочекувани настани поврзани со семејни работи може да влијаат дури и на вашата работа. Со сето тоа, не очекувајте радикални промени, избегнувајте избрзани одлуки, обидете се да ја погледнете ситуацијата од различни агли.

Шкорпија

Подобро е денот да го поминете тивко. Не треба да започнувате со поправки, да правите големи купувања или да започнувате други глобални работи. Грижете се за решавање на мали прашања во домаќинството, ова ќе биде доволно. Вашиот внатрешен глас може да звучи особено упорно. Не го игнорирајте, тој ќе ве води во вистинската насока.

Стрелец

Можни проблеми во односите со луѓе кои играат важна улога во вашиот живот. Можеби конфликтот ќе биде со постари роднини. Кога комуницирате со нив, обидете се да останете смирени, да разговарате за суштината на проблемот и да не сфаќате се лично. Така, можете да го прекинете конфликтот пред да се развие.

Јарец

Можна е зголемена раздразливост и импулсивност уште од утрото. Многу работи треба да се обработат. Членовите на семејството можеби нема да помогнат толку колку што создаваат дополнителни проблеми. Тешко ќе биде да се воздржите од изливи на гнев, но сепак ќе се трудите, тоа ќе помогне да се задржи мирот во семејството.

Водолија

Идеален момент за стекнување знаење. Затоа, за оние водолии кои треба да учат, да се подготват за испити или да ги подобрат своите квалификации, ова е време да седна, да соберат книги, да посетат предавања и да забележат белешки. Ако не сте расеани, ќе имате време да совладате многу повеќе отколку што сте планирале.

Риби

Сè што е планирано за денес ќе биде направено брзо и лесно. Пријателите и најблиските ќе сакаат да ви помогнат, да предложат правилна одлука и да преземат дел од товарот. Добро време е да се консултирате со постарите роднини, тие можат да споделат искуство што ќе ви биде корисно.

Љубовџии на месец јуни: Пет хороскопски знаци ќе имаат разгорени страсти и жешки денови

Слични објави

(Видео) Кевин Спејси низ солзи изјави дека останал без пари и куќа: „Не сум сигурен каде ќе живеам сега“

еспресо

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо
Се вчитува....