20.8 C
Скопје
01:25 - 18 јуни, 2024

Хороскоп за месец јуни: Среќен месец за близнаците, добри вести за раковите, турбуленции за стрелците

ОВЕН: НА ДЕСНА НОГА!
Драг Овен, месецот јуни започнува на десна нога за вас: Марс е во вашиот знак, додека Венера и Меркур се активни во ваша корист, подготвени да ви пружат интересни состаноци и новости како во сферата на чувствата, така и во работата. Во втората половина на месецот, пак, може да се појават уште некои конфликти, и дома и во канцеларија: почнувајќи од 18-ти, всушност, и Венера и Меркур ќе ви го свртат грбот и комуникацијата нема секогаш да биде лесна.

БИК: СО МОЌТА НА МАРС!
Драг Бик, во месец јуни ќе го почувствувате влегувањето на планетата Марс во вашиот знак, подготвена да ви даде дополнителен поттик и многу енергија! Ќе имате добра енергија, особено почнувајќи од 10-тиот ден и ќе ви биде навистина тешко да ви се каже „не“. Добри вести на работа ќе пристигнат почнувајќи од 18-ти, кога Меркур ќе направи поволен транзит над вашиот знак. Исто така, почнувајќи од тој датум, и Венера ќе стане активна во ваша корист и љубовта ќе ве натера да сонувате!

БЛИЗНАЦИ: СРЕЌЕН МЕСЕЦ!
Драги Близнаци, јуни ќе биде навистина среќен месец за вашиот знак! До 18-ти можете да сметате на спојувањето на Венера и Меркур, кои ќе стигнат до Сонцето и Јупитер за да ви дадат прекрасни можности и на полето на работата и на чувствата. Не плашете се да се осмелите! Ако имате нов работен проект на ум, повелете: ќе најдете некој кој ќе верува во вас и ќе се покаже како одличен сојузник!

РАК: ДОБРА ВЕСТ!
Драг Рак, месецот јуни започнува малку придушен за вашиот знак, кој ќе го има Марс во неповолна положба до 10-ти, сепак, од тој датум ќе има убаво враќање на енергијата: не само што Марс повторно ќе ви се насмевне , но – почнувајќи од 18-ти – Венера и Меркур исто така ќе бидат на ваша страна, подготвени да ве поддржат и на сентиментален план и во канцеларија. Добри вести доаѓаат на крајот на месецот!

ЛАВ: МАЛКУ ЗАМОР
Драг Лав, месец јуни ќе донесе малку повеќе замор за вашиот знак, особено почнувајќи од 10-ти, кога планетата Марс ќе ви го сврти грбот… Ќе има, сепак, некои големи задоволства: Меркур ќе биде активен повторно во ваша корист веќе на четвртиот ден и ќе ви даде среќни средби и добри вести на работното место. Во љубовта ќе доживеете прв дел од месецот полн со страст, додека во втората половина може да имате „втори мисли“…

ДЕВИЦА: МЕСЕЦ НА ПРЕДИЗВИЦИ!
Драга Девица, месец јуни ќе ви донесе бројни предизвици, како на работен, така и на љубовен план. Спротивставувањето на Сатурн и неповолните транзити на Венера, Јупитер и Меркур ќе ви зададат тешко време и ќе ве наведат да преиспитате некои фиксни точки во вашиот живот. За среќа, почнувајќи од 18-ти, астролошката ситуација ќе стане полесна и турбуленциите ќе отстапат место за помирно небо.

ВАГА: ВОЗДУХ НА ПРОМЕНА…
Драги Ваги, дојдовте од дефинитивно стресен мај и до 10-ти јуни противењето на Марс ќе продолжи да ве прави да се чувствувате уморни и исцрпени. И покрај тоа, сепак, конечно ќе видите како пристигнуваат резултатите од вашите напори: има воздух на промени и, дури и ако тоа малку ве исплаши, ќе можете да го најдете најдобриот пат за вас! Во љубовта може да настанат тензии со партнерот почнувајќи од 18-ти, кога Венера ќе ви го заврти грбот…

СКОРПИЈА: МАРС ВО ОПОЗИЦИЈА
Драга Шкорпија, вашиот месец јуни се отвора со помирно небо од мај: Меркур и Венера повеќе не се во опозиција и, малку по малку, ќе ја вратите рамнотежата и спокојството и во професионалниот и во сентименталниот живот. Почнувајќи од 10-тиот ден, сепак, влегувањето во опозиција на планетата Марс може да донесе пад на енергијата и ќе ве натера посилно да го почувствувате стресот акумулиран во последниот период.

СТРЕЛЕЦ: ТУРБУЛЕНТЕН МЕСЕЦ…
Драг Стрелец, за жал, месец јуни ќе биде прилично турбулентен за вашиот знак во однос на чувствата… до 18-ти, всушност, ќе треба да се справите со противењето на Венера, што ќе доведе до кавги и дискусии со партнерот. Во последниот дел од месецот ќе биде полесно да се помирите или пак да најдете дијалог. На работното место, сепак, ќе мора да се справите со противењето на Јупитер, колку и да е ублажено од наклонетоста на Меркур, што ќе ви донесе интересни вести.

ЈАРЕЦ: ВРЕМЕ ЗА ЗАБАВУВАЊЕ…
Драг Јарец, месецот јуни – по дефинитивно крцкавиот мај – ве замолува да забавите и внимателно да ги оцените картите на масата. Почнувајќи од 18-ти, всушност и Венера и Меркур ќе влезат во опозиција на вашиот знак и би можеле да поминете низ момент на криза во љубовта или на работа. Сепак, ќе можете да го искористите тоа за подобро да разберете во која насока да продолжите и да се фокусирате на вашите лични и професионални цели.

ВОДОЛИЈА: СОНУВАЈТЕ НА ГОЛЕМО!
Драги Водолии, јуни ќе биде интересен месец за вашиот знак, кој конечно се чувствува полесен со поволниот транзит на Јупитер кој ќе го осветли вашето небо. Проектите кои долго време останаа блокирани сега може да се рестартираат: не плашете се да сонувате на големо! До 18-ти, наклонетоста на Венера и Меркур ќе ви донесе добри вести и блискост на посебни луѓе, како во сферата на работата, така и во онаа на чувствата.

РИБИ: ЗАМОРЕН МЕСЕЦ
Драги Риби, вашиот месец јуни ќе биде малку заморен, особено во првата половина, кога и планетата Венера и планетата Меркур ќе направат неповолен транзит за вашиот знак… Нема да недостасуваат пречки на вашиот пат, но – почнувајќи од 18 ден – ќе пристигнат и решенија. Ако доживеете уште некои недоразбирања со партнерот, обидете се да не драматизирате: ако е вистинската личност, сè ќе решите со дијалог!

Ќе најдат вистинска среќа: Почетокот на летото ќе биде незаборавен за три хорокопски знаци

Слични објави

(Фото) Брук Шилдс блесна на црвениот тепих на Тони Авардс: На нозете носеше папучки за на плажа порди операциите

еспресо

Цеца го искоментира гестот на Драгана Мирковиќ: „Фала Богу…“

еспресо

„Мојот зет ми е омилен во репрезентацијата“: По Анастасија и Цеца Ражнатовиќ замина во Германија да ја бодри екипата на Србија

Еспресо

Прослава во домот на Огњен Амиџиќ! Мина објави фотографија со бебето, а со емотивни зборови јавно му се обрати на сопругот

Еспресо

Дарко Велковски и Тамара Чуприна повторно станаа родители: Пристигна малиот Видан!

Еспресо

(Фото) Гоца Тржан објави провокативна слика од својот сопруг Раша: Вежбајте и праќајте им на вашите сопруги вакви фотографии

Еспресо
Се вчитува....