19.9 C
Скопје
18:34 - 18 мај, 2022

Овие 4 хороскопски знаци се фокусираат нивниот партнер да ужива во креветот

Овенот ќе направи се за партнерот да ужива во креветот со него, а со Бикот можете да очекувате многу допири и луд секс во природа. Вагата и Скорпијата се многу емотивни и страсни и ќе ви приредат незаборавно искуство
Овие четири хороскопски знаци се фокусираат на задоволството на вашиот партнер во кревет.

Овен
Овенот, еден од трите огнени знаци, е страствен и нетрпелив и сака да му даде се најдобро на партнерот. Тие знаат што сакаат и кога го сакаат тоа. Ако сте вие она што тие го сакаат, ќе имате партнер кој е исклучиво посветен да ве задоволи во кревет – но не очекувајте многу предигра. Доколку запознаете Овен и завршите со него во кревет, тие ќе го направат вашето искуство незаборавно.

Бик
Биковите ќе ви овозможат страстен и незаборавен момент и ќе мислат на се. Под тоа се мислии и на вашите сетила. Свеќи, свилени чаршафи, многу допирање и секс во природа. Овој знак е во хармонија со сите сетила и ќе ве поттикне на секој начин. Дефинитивно ќе уживате во сексот со Бик. Ќе ве излудат, но со нив ќе поминете уникатно време кое веројатно не сте го доживеале со никого досега. Сексот со Бикот ќе ве исполни на многу начини.

Вага

Како знак со кој владее Венера, божицата на љубовта, сексот и убавината, Вагите се одлични партнери во кревет. Тие се романтични, приврзани и слатки. Тие се нежни и уживаат во истражувањето на телото на партнерот. Вагата го цени меѓусебното сексуално задоволство. Тие се отворени за сексуални експерименти и барем еднаш ќе пробаат се.

Скорпија

Скорпиите се емоционални и амбициозни и ги внесуваат овие квалитети во нивното сексуално искуство. Можат и да почувствуваат кои се вашите потреби. Тие многу често нурнуваат длабоко во вашата душа за да ги откријат сите ваши скриени желби, само за да ги исполнат со неверојатна вештина. Скорпиите често се исклучително селективни и имаат високи стандарди, па ќе мора да го балансирате вашиот и нивниот сексуален и емоционален интензитет.

Слични објави

Три работи кои им пречат на кучињата, а ние упорно ги правиме

М. Р.

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Зошто е важно да се штеди и како депозитите може да помогнат во иднина?

Еспресо

(ФОТО) На андрогениот стил на Брнабиќ можат да ѝ позавидат и машките колеги

Еспресо

Славчо Попоски најавува: Температури до 35, доаѓа силен африкански бран, еве кога!

Ј.К.Д
Се вчитува....