39.8 C
Скопје
16:25 - 19 јули, 2024

Астропрогноза за понеделник, 8 јули: За Овните кавги, за Близнаците остварување на целите

Овен

На овој ден ве очекуваат проблеми. Може да има кавги со важни луѓе. Ставете ги вашите емоции во втор план и оставете го вашиот ум да ви ја преземе контролата на денот. Користете ги фактите и погрижете се вашите емоции да не ви пречат.

Бик

Ако се чувствувате тажни или депресивни, најдобро е сами да се справите со овие чувства. Другите луѓе не се склони премногу да сочувствуваат со вашата ситуација. Подобро е да си ја завршите работата за да ги извадите демоните од вашата глава.

Рак

Ќе откриете дека прешкртувањето на работите од вашата листа е најисплатливото нешто што можете да го направите во текот на денот. Обидете се да не ги критикувате другите премногу. Фокусирајте се на вашите тековни задачи. Вашата упорност ќе ги инспирира другите.

Близнаци

Ќе откриете дека вашето остро чувство за дисциплина ќе ви помогне овој ден додека се фаќате за работа со неверојатен ентузијазам. Вашите цели не се толку далеку од остварување. Фокусирајте се и не дозволувајте притисокот да ве допре. Брзањето ќе доведе до невнимателни грешки.

Лав

Малите детали кои претходно беа занемарени сега почнуваат да ве прогонуваат. Не ја одложувајте работата. Грижете се за вашиот живот, исчистете ја куќата и одете по намирници. Колку повеќе правите денес, толку подобро ќе се чувствувате утре.

Девица

Треба да го завршите она што немавте време да го направите вчера. Колку повеќе можете да направите, толку подобро ќе се чувствувате. Стагнацијата на енергија во вашиот живот сигнализира дека е време нешто да се развие. Не трошете ни момент чекајќи некој друг да го најде решението за вас. Преземете иницијатива.

Вага

Оставете ја настрана несериозноста. Ова е важно време да се подготвите за иднината. Не правете ниту еден чекор напред додека не почувствувате дека стоите на цврсто тло. Ова е добро време да ги посветите вашите цели на парче хартија.

Шкорпија

Луѓето можат да бидат критични кон вас, а вие треба да го слушате нивното мислење. Обрнете внимание на повратните информации од другите за да ја зајакнете сопствената благосостојба. Можеби ќе откриете дека сте прилично критични кон себе. Бидете трпеливи со себе и со другите.

Јарец

Не е најдобар ден за забава и игри. Всушност, може да почувствувате раздразливост што ќе ве остави да се чувствувате помалку енергично од вообичаено. Тоа е отрезнувачки тон кој ве поттикнува да се соочите со реалноста и да донесете некои одлуки за вашите цели и планови.

Стрелец

Чувајте го вашиот ментален штит. Коментарите на луѓето може да изгледаат груби, дури и ако не значат ништо друго освен добро. Искористете ја туѓата критика за да ја поставите основата за работата. Канирајте ја оваа енергија во позитивен канал и искористете ја за да ја постигнете вашата цел.

Водолија

Ќе сакате само да се фатите за бизнис. Концентрирајте се на вашите вообичаени должности. Направете план и држете се до него. Не е денот кога можете да отстапите од нормата. Останете дома и внимавајте на вашата работа.

Риби

Обидете се да не бидете наметливи. Спречете ја вашата склоност да се држите до саканите. Најдобро е да ја насочите енергијата на задачите што ги одложувавте некое време. Преземете проекти кои бараат посебно внимание и максимална дисциплина.

Кои хороскопски знаци ќе „пливаат“ во пари оваа недела: Овните да внимаваат на непромислени набавки, за Лавовите неочекувани добивки

Слични објави

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо

(Фото) Жељко Бебек настапува со синот кој „растура“: Сакам да ме „прешиша“ на сцена

еспресо
Се вчитува....