36.8 C
Скопје
17:04 - 18 јуни, 2024

Астропрогноза за петок, 31 мај: Пофалби за биковите, нови предизвици за стрелците

Овен

Од самото утро ќе почувствувате неверојатен наплив на енергија, кој ќе ви овозможи да ги завршите сите задачи и да започнете нешто ново. Сепак, не брзајте во вртлогот скокајќи на глава, дајте си време за одмор.

Бик

Утре можете да направите пробив на работа. Колегите со задоволство ќе ве поддржат и можеби ќе ве направат лидер. Прифатете ги пофалбите со благодарност и не ги доведувајте во прашање вашите заслуги.

Близнаци

На Близнаците им се препорачува повеќе да излегуваат во друштво и да запознаваат нови интересни луѓе. Меѓу нив може да има личност која ќе ви остави посебен впечаток. Вашата комуникација може да се претвори во романса.

Рак

Цел ден ќе бидете зафатени со решавање на работните прашања. Кон вечерта, може да се чувствувате целосно исцедени. Затоа, задолжително посветете време на медитација и јога пред спиење.

Лав

Некому можеби ќе му треба вашиот совет утре. Ако можете да ѝ помогнете на некоја личност, тогаш дефинитивно направете го тоа. Не очекувајте благодарност. Покажете грижа од чисто срце.

Девица

Може да се појави ситуација, чие решение ќе биде што е можно понестандардно. Не судете површно. Подобро е да навлезете во проблемот и да размислите како да го направите тоа за да добиете добар резултат.

Вага

Доколку сте имале конфликти со оние околу вас, тогаш овој петок ќе можете да го фрлите целиот товар и да најдете заеднички јазик со нив. Обидете се да бидете повеќе дипломатски расположени и лојални, тогаш луѓето сами ќе посегнат до вас.

Шкорпија

Денот ќе биде поволен за напредување во кариерата. Ако мислите дека заслужувате унапредување, тогаш разговарајте за ова прашање со вашите претпоставени. Не чекајте друг да ви среди нешто. Земете сè во свои раце.

Стрелец

Судбината ќе ви фрли нови предизвици. Само од вас зависи дали ќе се справите со нив или не. За се да биде на највисоко ниво, треба да преземете акција и да почнете да дејствувате. Не бидете мрзливи денес.

Јарец

Не го одложувајте за утре она што можете да го направите денес. Така само ќе се насоберат работи, а потоа нема да знаете што попрво да грабнете. Дајте си приоритети.

Водолија

Може да се појават ситуации кои ќе ви биде тешко да се справите сами. Можеби ќе ви треба помош од другите. Не двоумете се да ја побарате.

Риби

Петок ќе ви донесе можност да се опуштите и да си ја вратите силата. Обидете се да избегнувате стресни ситуации и да се грижите за вашето здравје. Размислете за иднината и запишете ги вашите цели за да не лутате во неважни работи.

 

Слични објави

Александра Шијакоска е прекрасна трудница: „Господ знаеше колку си им потребно на нашите срца…“

Еспресо

(Фото) Елена Стојановска стана балерина: Водителката играше во претстава во НОБ

Еспресо

(Видео) Јелена Ѓоковиќ направи роденденска журка до зори, а потоа падна во прегратките на Новак

Еспресо

„Опасен фраер е“! Марија Шерифовиќ откри кој е татко на нејзиниот син Марио, ја сподели оваа информација за него

Еспресо

Почина Стојан Андов (89) – првиот претседател на Собранието на независна Македонија

еспресо

Џенифер Лопез на одмор во Италија со Бен Афлек: Пејачката сака да го спаси бракот

еспресо
Се вчитува....