5.8 C
Скопје
22:55 - 6 декември, 2023

Астро прогноза за понеделник, 23 октомври

Овен

Неделата ќе започне продуктивно и активно за вас. Ѕвездите советуваат да се концентрирате на работата и хобиите. Понеделник ќе ви отвори нови можности за кариера доколку се потрудите.

Бик

Ѕвездите ви подготвија изненадувања. Астролозите ви предвидуваат неочекувани средби со стари пријатели и подароци за кои долго сонувавте. Овој ден е поволен за прошетки и топли дружења.

Близнаци

Астролозите им предвидуваат мрзлив ден на Близнаците денес. Концентрирајте се на сопствените емоции, семејството и односот со саканата личност. Овој ден ќе биде одлична можност да се одморите од рутината и да ја вратите силата.

Рак

За Раковите понеделник ќе биде поволен ден за убав шопинг. Искористете ја оваа прилика да купите нешто за што долго сонувавте. Исто така, астролозите предвидуваат дека купувањето на овој ден ќе го исполни Ракот со добри емоции.

Лав

Среде рутински живот, ѕвездите ги советуваат Лавовите да организираат семеен ден за духовно соединување со роднините. Ѕвездите ќе им помогнат на Лавовите да ги решат конфликтите и да постигнат хармонија со најблиските луѓе.

Девица

Астролозите ги советуваат Девиците во понеделник да внимаваат на своето здравје. Овој ден ќе биде поволен за одење во теретана и на лекар доколку имате здравтсвени проблеми.

Вага

Внимавајте на околината. Денес ѕвездите ќе ви помогнат да ги разоткриете лицемерните луѓе кои се преправаат дека се ваши пријатели. Подгответе се за разочарување.

Шкорпија

Денес, Скорпиите не треба да носат избрзани одлуки. Астролозите советуваат да се однесувате многу внимателно, инаку не може да се избегнат финансиските и репутациските загуби, особено ова се однесува на работните моменти на претставниците на овој хороскопски знак.

Стрелец

Ѕвездите за Стрелецот предвидуваат прекрасни промени во нивниот личен живот. Многу е веројатно дека во понеделник ќе ја сретнете вашата љубов. Романтично расположение ќе ве опкружува овој ден.

Јарец

Денеска е поволен ден за Јарците за финансиски инвестиции и важни деловни одлуки. Сепак, важно е да се однесувате со ладен ум за да избегнете грешки.

Водолија

Претставниците на овој хороскопски знак треба да го посветат понеделникот на своето ментално здравје. Направете церемонија со чај или купка навечер, прочитајте ја омилената книга или гледајте романтичен филм. Астролозите советуваат да бидете сами за да ги смирите мислите и да најдете хармонија во вашата душа.

Риби

Сега сте на работ на важна одлука. Во понеделник ѕвездите ќе ви помогнат да го направите вистинскиот избор и да се ослободите од внатрешното двоумење и нервоза. Бидете стрпливи.

Неделен хороскоп (23 до 29 октомври): Одлични вести за Овните, среќен период за Девиците, големи можности за Скорпиите…

Слични објави

(Фото) „Ние како да не старееме“: Зорица Брунцлик објави фотографија на која се собра кремот на естрадата

Еспресо

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо
Се вчитува....