3.8 C
Скопје
19:21 - 5 декември, 2023

(ФОТО) Убавиците на Макфест 2023: Згодниците ги покажаа атрибутите во миничи, долги тоалети, со високи штикли, ама и црни чорапи

Заврши и овој Макфест, според многумина, веројатно најдобар во последнава деценија. Повеќе познати музички имиња се вратија на сцената, на задоволство на нивните фанови, а освежувањето пристигна и преку изненадувањата – се појавија повеќе водителки на сцената, финалната вечер беше ревијална, а побеникот (односно најслушаната песна меѓу два фестивала) ќе го дознаеме догодина.

Годинава чекот падна во рацете на Лара Иванова и и Христијан Настески – Пајак за песната „Бела“ која меѓу два фестивала Макфест, собра неверојатни 25 милиони прегледи на Јутјуб.

Но колку што беше интересно на сцената, забавно беше и зад неа.

Нашиот фото-објектив овојпат го насочивме кон убавиците на Макфест 2023 кои освен со женствени облини, фит тела или раскошни атрибути, се погрижија убаво да се дотераат и нашминкаат за овој настан.

Марјана во креација на Јасмина Дракул
Јана Бурчевска во креација на Митко Занов
Полина Тасева во интересна креација од скај

Светлана Црнокрак во жествен црн фустан од тантела
Андријана во мини кожен фустан и високи чизми
Лара Иванова во креација на Ива Спасовска
Симона Поповска во креација на Златко Јовановски
Tијана Периќ во креација на Ива Спасовска

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....