4.8 C
Скопје
07:33 - 27 февруари, 2024

Астро прогноза за недела, 22 јануари

ОВЕН

Бидете помудри на 22 јануари и не наседнувајте на провокации. Доволно имате акумулирано нервоза која лесно може да ја истурите врз некого, дури и без потреба, па утре веќе длабоко ќе се каете.

БИК

Ако некој близок ве замоли за нешто, обидете се да не го разочарате. Ѕвездите велат дека на 22 треба да ја покажете вашата дарежлива страна.

БЛИЗНАЦИ

Се сакате да се случи набрзина. Сетете се на поговоркаа „трпение-спасение“, и сфатете дека некои работи не се исполнуваат само затоа што не се наменети за вас, или вие не сте подготвени за нив.

РАК

Редно време е, земете ги работите во свои раце. На 22 јануари средувањето на работите ќе биде најдобро, започнете од домот – исфрлете ги сите непотребни предмети, па потоа поминете и на токсичните луѓе во вашето опкружување.

ЛАВ

Доколку некој близок ве критикува на овој ден, слушајте го, советуваат ѕвездите. На 22 јануари едноставно ќе ви треба поглед однадвор.

ДЕВИЦА

Држете се подалеку од убавите претставници на спротивниот пол на овој ден. Ѕвездите велат дека на 22 јануари можеби нема да ги покажете своите најдобри човечки квалитети.

ВАГА

Ѕвездите предупредуваат: ако сакате вашата сродна душа да ве разбере, зборувајте на нејзиниот јазик. Доколку се обидете пак да филозофирате или да драматизирате, ќе добиете спротивен резултат.

СКОРПИЈА

На овој ден треба да бидете малку себични, велат ѕвездите. И тие ве предупредуваат: ако не се грижите за себе, никој нема да го направи тоа, вклучително и ни вашиот партнер.

СТРЕЛЕЦ

Ѕвездите советуваат да почекате со предлози. Ќе биде тешко да се предвиди реакцијата на саканата личност. На 22 јануари ризикувате да не ги задржите емоциите, затоа повеќе контрола на себе!

ЈАРЕЦ

Доколку сте во потрага по партнер, ова е совршен ден. Сепак, земете предвид дека никој нема да ви зазвони на врата дома, туку треба да излезете. Искористете го денот, денес ќе бидете магнетски привлечни за спротивниот пол.

ВОДОЛИЈА

Ѕвездите велат дека на 22 јануари ќе треба да одржувате контакт со вашите најблиски, родителите или децата. Имаат нешто важно да ви кажат во најнеочекуваниот момент.

РИБИ

Ако се карате со партнерот, не треба да сметате на извинување од него. На 22 јануари само вие ќе можете да ја поправите ситуацијата, велат ѕвездите.

Слични објави

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо
Се вчитува....