Активниот јаглен – универзален детоксин

Во современата медицина активниот јаглен првенствено се користи кај акутните труења предизвикани со вдишување, преку вода или преку храна. Претставува голема помош при труење со лекови што е честа појава особено кај децата. Затоа педијатрите препорачуваат секогаш да биде присутен во домашната аптека.

Лековитите својства на овој природен препарат за првпат се документирани уште на египетските папируси.

Слични објави

Како да користите помалку сол во исхраната?

Igor

Белите дробови на пушачите се полни со отрови: Исфрлете ги токсините со помош на овој егзотичен зачин

Igor

Волшебен цитрус за спас на кожата

Igor

5 симптоми кои се припишуваат на загадувањето на воздухот, а всушност се показател на нешто друго

Васко Спасоски

ВНИМАВАЈТЕ: Полово преносливите болести не се пренесуваат само преку сексуални односи

Igor

Народен лек против кашлица, бронхит и ларингит

Igor

Остави Коментар

3 × 1 =

Слични објави

Внимателно со боите за јајца: Можат да предизвикаат алергии и други поголеми проблеми

Igor

Овој чај помага во топењето на масните наслаги?!

Igor

7 нутриенти со кои изобилуваат портокалите

Igor

Кој е одговорен за повеќе од 50 отсто од заболените од ковид-19

Еспресо

ОВИЕ ДВА ЗАЧИНА во топла вода ќе направат ЧУДО за вашиот организам

Igor

Заборавете на мастиките и ментол бонбоните: Овој напиток моментално ви го освежува здивот

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian