24.8 C
Скопје
12:44 - 14 април, 2024

(ВИДЕО) Катаклизмична среда во Риека: Погледнете како ги спасуваат децата од поплавената игротека

Риека вчера ја зафати силно невреме, па патиштата во центарот на градот се поплавени, сообраќајот е блокиран, а сите служби за итна помош се на терен. Официјалната автоматска метеоролошка станица на Козала ја заокружи катаклизмичната среда во Риека со дури 222 литри врнежи на метар квадратен, објави РиМетео.

Дождот продолжил да врне и во раните утрински часови, па од полноќ до 2 часот по полноќ во Риека наврнале дополнителни 46 литри дожд.

А колку се било драматично сведочат бројните снимки. Нови лист објави драматично видео од центарот на Риека, каде пожарникарите и насобраните граѓани ги евакуираат децата од поплавеното игралиште кои се нашле во областа која почнала да се полни со вода за време на поплавата.

Слични објави

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо

(Фото) Поранешниот сопруг на Драгана Мирковиќ лудува во Виена: Вечерни журки, пијалак и цигара

еспресо
Се вчитува....