11.8 C
Скопје
22:07 - 29 февруари, 2024

(Фото) Развод на годината во Србија: Крах на бракот на најпопуларната српска спортистка

Познатата српска атлетичарка Ивана Шпановиќ по две години брак се разведува од фитнес инструкторот Марко Вулета од Нови Сад, јавуваат српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana (@ivanaspanovic)


Ивана повторно го врати моминското презиме на социјалните мрежи.

„Иако го разбирам јавниот интерес, секогаш се трудев да го задржам приватниот живот, но бидејќи јас и Марко се разведуваме, двајцата се соочуваме со многу емотивен период, бидејќи и двајцата го сметаме ова за заеднички неуспех. На двајцата ни треба личен простор и почитување на интимата за двајцата да се вратиме на помирен животен тек што е можно побрзо и побезболно“, изјавила спортистката.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana (@ivanaspanovic)


„Во ниту еден момент не сакаме да ги негираме човечките вредности на едниот во однос на другиот, во бракот двајцата стапивме со исти желби и потреби, кои заедно, со меѓусебните лични амбиции, погледи за иднината, приоритетите и изборите се сменија во различни насоки. На ова тема нема да повторно да се навраќаме“, заклучи Шпановиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marko Vuleta (@marko_fitt)

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....