13.8 C
Скопје
03:16 - 28 септември, 2023

Овие хороскопски знаци секогаш бараат нешто подобро

Без разлика дали сте еден од оние луѓе кои никогаш не се целосно задоволни од она што го имаат, или сте некој кој наоѓа грешка во сè, вистината е дека многу луѓе секогаш бараат нешто повеќе од она што го имаат.

„Тревата е секогаш зелена од другата страна на оградата“, велат тие. Тоа е клише што никој не го анализира, но сепак неговото значење е јасно: тие не го сакаат она што го имаат, туку само она што го немаат.

Во продолжение прочитајте за кои хороскопски знаци станува збор.

Близнаци
Близнаците секогаш бараат нешто подобро и тоа може да доведе до големи, непотребни трошоци. Тие сакаат да купуваат скапи подароци за себе, сметајќи дека тоа ќе им донесе радост. За жал, брзо ја надраснуваат ситуацијата и сфаќаат дека погрешиле.

Ако направат грешка, се каат, но секогаш обвинуваат некој друг. Ако фатат погрешен пат, тие сметаат дека некој друг е одговорен за нивната постапка. Никогаш не се задоволни од она што го имаат, ама баш никогаш.

Девица
Девицата прифаќа многу обврски, иако не секогаш е среќна поради тоа. Сепак желбата да има повеќе, заедно со уверувањето дека никогаш нема да може да го добие тоа што го сака ја тера постојано да се обидува. Девицата е секогаш незадоволна. Дури и кога го има она што мисли дека го сака, таа знае дека нема да биде целосно среќна.

Девиците ги обвинуваат другите за своето незадоволство, се исмеваат со тоа што се „заглавени“ и се длабоко несреќни поради таквата ситуација. Тие сакаат повеќе, но се сомневаат во сопствените капацитети.

Како и да е, за нив, нештата никогаш не е доволно добри, но тоа им дава изговор да се жалат што придонесува да се чувствуваат подобро.

Стрелец
Независниот Стрелец секогаш сака повеќе од тоа што го има и ретко е задоволен од другите. Тој живее во свет од соништата и понекогаш верува дека светот од соништата е онаму каде што е вистинската забава. Така тој се разочарува бидејќи посакува нешта кои можеби се недостижни, како на пример, живот на месечината. Стрелецот секогаш бара нешто подобро, само што неговото „подобро“ обично не постои.

Овен
Во природата на Овните е да ловат, собираат, а потоа повторно да ловат. Овенот е немирен знак, исполнет со желба и борба за живот. Овие луѓе одат по опасни патеки за да добијат посебни нешта кои не им се потребни откако ќе ги добијат. Тие навистина се постојано во потрага, ловот не им е толку важен, колку играта.

Тие сакаат да ја следат својата страст, но ретко нивната страст ги води кон сè она што вистински го посакуваат. Тие се премногу љубопитни за да можат да се помират со добиеното. Штом го добијат она што го сакаат, нивниот интерес расте, па потоа бараат нешто повеќе.

Јарец
Секогаш се во потрага по нешто подобро поради својата етичност. Тоа е она што професионално ги насочува и што им овозможува да постигнат напредок во деловните односи и финансиите. Тие се насочени кон иднината, сакаат да предвидат што следува и се добри во тоа, затоа што ја следат нивната интуиција.

Стремежот кон подобро никогаш не е невозможен за нив затоа што тоа е нивна цел, нешто што треба да се оствари и е дел од нивната листа. Јарецот не е незадоволен од сегашноста, но за нив иднината е изненадување за кое треба да бидат подготвени! Потрагата по подобро е инспирација за нив бидејќи знаат дека со труд може да постигнат сè што сакаат.

Рак
Овој знак, иако лесно се задоволува, е склон кон остварување на своите соништа. Раковите сакаат да ја постават својата животна цел и со тоа да обезбедат години на сигурност и среќа, но секогаш има „нешто“ за кое сметаат дека не можат да го направат и токму тоа ги тера да го посакуваат уште повеќе.

Раковите сонуваат за патувања, убавини и богатство. Иако лесно го прифаќаат она што им е понудено, тие гладуваат за повеќе. Нивните соништа ги одржуваат во живот. Ракот може да биде среќен, но знае дека секогаш може да се направи нешто подобро и секогаш се труди тоа и да го постигне.

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....