13.8 C
Скопје
06:44 - 26 септември, 2023

Кралицата се враќа на сцената: Мадона најави нови датуми за турнејата

Мадона ги објави датумите на концертите од презакажаната светска турнеја, додека закрепнува од бактериска инфекција поради која заврши во болница на интензивна нега.

Турнејата „Селебрејшн“ ќе започне во Лондон на 14 октомври, три месеци откако првично требаше да започне во Ванкувер, Канада.

Повеќето концерти во САД се одложени до 2024 година, со некои откажувања.

Кралицата на поп-музиката планираше да го прослави јубилејот 40 години на сцената, поточно, 40-годишнина од својот пробивен сингл, Holiday.

Наречена Celebration Tour, претстојната турнеја го означува нејзиното враќање на арените и стадионите по експерименталните, театарски настапи во рамки на турнејата „Мадам Икс“ во 2019 и 2020 година.

Некои од тие настапи беа исто така одложени или откажани поради повредите на коленото и колкот на ѕвездата, како и поради пандемијата.

Слични објави

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на „Супербол 2024“

Еспресо

Среќен роденден Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс: Парот слави на ист ден

Еспресо
Се вчитува....