Хороскоп за 24 март 2020: Близнаците имаат мали и слатки тајни, Скорпиите да се вратат во реалноста

ОВЕН

РАБОТА: Вашите колеги денеска ќе ви помогнат заедно да постигнете многу позитивни резултати.

ЉУБОВ: Сами или во врска, ќе бидете несигурни во врска со многу прашања. Од вас ќе се бара поголема доза на толеранција кон сè.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на дишните патишта.

БИК

РАБОТА: Држете се до правилата и до насоките за работа. Сè надвор од тоа ќе предизвика хаос.

ЉУБОВ: Ако сте во врска, ќе го зачувате добриот однос. Оние кои се сами, повеќе ќе преферираат така и да останат.

ЗДРАВЈЕ: Не претерувајте со пороци.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: На крајот на денот, ќе сфатите дека вие сте сработиле повеќе од сите останати вкупно.

ЉУБОВ: Имате мали и слатки тајни, за кои чекате вистински момент да почнете да ги откривате и реализирате. Побарајте ја личноста која ви се допаѓа и кажете ѝ како се чувствувате.

ЗДРАВЈЕ: Дишете длабоко, не претерувајте со работа.

РАК

РАБОТА: Во текот на денешниот ден ќе сфатите дека веќе сте влегле во рутината.

ЉУБОВ: Уживајте во присуството на драгите личности. Некој Овен ве мерка.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате силно и енергично.

ЛАВ

РАБОТА: Без оглед што не сте богати, денеска ќе сфатите дека сте задоволни со она што го имате и дека не е сè во парите.

ЉУБОВ: Ќе бидете преполнети со емоции поради личноста со која сте во врска или со која излегувате.

ЗДРАВЈЕ: Штедете нерви.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Уживате во работата, мотивирани сте и тоа ви го полни егото.

ЉУБОВ: Изненаден трошок во вашиот буџет поради личност која ви е драга.

ЗДРАВЈЕ: Излезете на свеж воздух.

ВАГА

РАБОТА: Можни се ситни несогласувања кои нема да влијаат на вашата позиција на работното место.

ЉУБОВ: Другата страна ќе го покаже поранливиот дел од карактерот. Бидете внимателни.

ЗДРАВЈЕ: Негувајте ја кожата.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Можно е да започнете нова работа или нов проект, во кои ќе бидете успешни и ќе покажете што знаете.

ЉУБОВ: Другата страна има високи очекувања, на вас е само да покажете дека сте способни да ги исполните.

ЗДРАВЈЕ: Вратете се во реалноста.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Емоциите кои ги внесувате во својата работа зборуваат повеќе од делата.

ЉУБОВ: Одличен ден за љубов и искажување емоции. Покажете дека имате силно срце.

ЗДРАВЈЕ: Не се заморувајте.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Како што минуваат работните часови, ќе сфатите дека сте премногу уморни.

ЉУБОВ: Оние кои се во врска ќе бидат среќни со ситуацијата со партнерот. Другите треба повеќе да се дружат.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Наспијте се.

ВОДОЛИА

РАБОТА: Намалете го темпото, за да видите дека всушност многу сте направиле.

ЉУБОВ: Малку сте несигурни поради праснината во љубовниот живот, но не обрнувајте премногу внимание на тоа.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на зглобовите.

РИБИ

РАБОТА: Многу вложувате и тоа ќе се исплати на долгорочен план.

ЉУБОВ: Не се плашите од својата сериозност и време е да го покажете тоа на оние кои ви значат.

ЗДРАВЈЕ: Релаксирајте се.

Слични објави

Милиќ Вукашиновиќ верува дека прележал коронавирус: Јас го поминав тоа уште во декември!

Еспресо

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Еспресо

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се позитивни на коронавирусот (ФОТО)

Еспресо

Ќе ве насмее: Актерот Андрија Милошевиќ смисли песна за коронавирусот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Некогашната холивудска „бомба“ денес фановите ја нарекуваат очајна домаќинка (ФОТО)

Еспресо

Земја каде важат необични правила: Овие работи можете да ги видите само во Јапонија! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

3 × 1 =

Слични објави

За три дена, три килограми помалку без гладување: Ова е диетата на Софија Лорен!

Васко Спасоски

Маќеата на славните сестри Вилијамс: Нивниот татко ме изгладнуваше мене и синот, немавме ништо! (ФОТО)

Еспресо

Бен Афлек стапи во врска со девојката на Џејмс Бонд и сите почнаа да му завидуваат, но по нејзините слики без шминка работите се променија… (ФОТО)

Еспресо

Погледнете што направи Лила Филиповска по распитот за случајот „Рекет“ (ВИДЕО)

Igor

Дневен хороскоп за 1 април 2019, понеделник

Igor

Кралицата Летиција докажа дека дури и деловниот стил може да биде забавен! (ФОТО)

Еспресо