4.8 C
Скопје
03:09 - 4 март, 2024

(Фото) Северина привлече внимание со изборот на фустан за Божиќ: Kупен во продавница за користена облека

Хрватската пејачка Северина во видео на социјалните мрежи сподели како го прославила Божиќ со семејството и пријателите, а вниманието го привлече со изборот на облека за овој празник.

Имено, Северина во видеото е облечена во бел фустан без ракави со приказ на Богородица и Исус. Интересно е тоа што се работи за фустан кој го носела и претходно, а е парче од продавница за користена облека.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)


Пејачката го носеше и минатото лето, а откри дека го добила на подарок од пријателка. Пејачката и претходно носеше парчиња со религиозни мотиви.

Кога станува збор за видеото што го сподели за Божиќ, покрај неа се гледаат нејзиниот син, мајка и бројни пријатели и членови на семејството кои се собраа на ручек за да го одбележат празникот.

„Божиќ е да ги зближиме саканите, за да знаат колку се сакани и посакувани и дека сме таму кога сме си потребни еден на друг. Го имаме Божиќ секој ден“, напиша таа со видеото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....