9.8 C
Скопје
6 декември, 2021

ПЕТАР ГРАШО КОНЕЧНО СЕ ОГЛАСИ ЗА НОВАТА ВРСКА: Има уште многу нешта што не ги знаете!

Пејачот Петар Грашо конечно се огласи и проговори и за прв пат во јавноста за неговата врска со Хана Хуљиќ, нејзината бременост и понатамошните планови.

Откако во јавноста како бомба одекна веста дека хрватскиот пејач ставил точка на врската со колешката Даниела Мартиновиќ, која траеше 24 години, а запловил во емотивна врска со Хана Хуљиќ, Грашо конечно се огласи.

На почетокот, Грашо ги негираше гласините за „Тпортал“ и првпат ја коментираше нивната романса.

– Првпат слушам за тоа. Како и за многу информации за кои се пишува деновиве, ниту оваа не е вистина – рекол Грашо смеејќи се.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gloria.hr (@gloria.hr)

Потоа, тој изјавил дека се обидува да најде време да се одмори во викендицата и да се посвети на берба на малини, како и на ловот на лигњи.

– Мојата работа е забава, така што немавме ниту годишен одмор. Страшно сме зажелени за свирка, а очигледно и луѓето се желни за нас, па имавме доста концерти низ целиот регион. Фатив можеби пет, шест дена за пливање и риболов – рече Грашо, успешно избегнувајќи го прашањето „дали има нешто што не го знаеме“, а потоа во еден момент одговорил кратко и јасно:

– Има уште многу нешта! Ама за тоа нема да зборувам – рекол музичарот, кој е во центарот на вниманието на јавноста поради турбуленциите во љубовниот живот, а особено откако неодамна се шпекулираше дека неговата нова љубов, Хуљиќ, е бремена, а што пејачот веднаш демантираше.

Слични објави

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.

Ѝ ВЕЛЕЛЕ ДЕКА Е ГРДА, А СЕГА Е НАЈУБАВАТА ПЕНЗИОНЕРКА НА СВЕТОТ: Супермоделот Тајра Бенкс наполни 48 години

И. Т.
Се вчитува....