16.8 C
Скопје
05:16 - 20 мај, 2024

Ознака : летечки автомобил

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(ВИДЕО) Прв јавен лет на кинескиот летечки автомобил во Дубаи: „Одиме чекор по чекор кон меѓународниот пазар“

Еспресо
„Летечки“ автомобил направен од кинескиот производител на електрични возила Xpeng го изведе својот прв јавен лет во Обединетите Арапски Емирати, како дел од програмата на...